Realizovana radionica Centra za razvoj karijere "Upravljanje stresom" na Ekonomskom fakultetu

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovao je u ponedeljak, 25.02.2019. tročasovnu radionicu „Upravljanje stresom“ na Ekonomskom fakultetu. Radionica je održana u okviru projekta Centra za saradnju sa privredom Ekonomskog fakulteta „Ekof Životna škola“.

Tokom radionice, učesnici su imali prilike da saznaju šta je stres i kako on deluje na ljudski organizam, da otkriju svoje slabe tačke u telu kojima najčešće reaguju na stres, da osveste najčešće izvore stresa, da promene svoja uverenja i misli kojima pojačavaju stres, kao i da naprave mapu sistema podrške uz pomoć koje mogu efikasnije upravljati stresom. Na poslednjem delu radionice, učesnici su isprobali vođenu fantaziju koja predstavlja metod korišćenja imaginacije u cilju promene fizioloških procesa organizma, osećaja u telu, osećanja, misli i ponašanja u stresnim situacijama.

Učesnici su radionicu ocenili kao vrlo korisnu i primenljivu, a kao elemente koji su im se najviše dopali istakli su interaktivnost, individualni pristup predavača svakom učesniku, crtanje mape sistema podrške u stresnim situacijama, praktične vežbe disanja i vežbu vođene fantazije.

Radionicu je vodila Milena Rajčević, koordinator programa psihološkog savetovanja u Centru za razvoj karijere.

Tag: