Radionica "Odgovorno profesionalno delovanje u slučajevima nasilja u porodici"

Radionica "Odgovorno profesionalno delovanje u slučajevima nasilja u porodici" održaće se u sredu, 24. aprila 2019.godine, u terminu od 10:30 do 13:30h.

Učesnice i učesnici će tokom radionice imati prilike da saznaju više o problemu nasilja prema ženama u porodično-partnerskim odnosima, ključnim karakteristikama, ali i predrasudama u vezi sa ovim problemom, kao i mogućnostima prepoznavanja žrtava nasilja u okviru svog budućeg rada. Dodatno, biće reči o prepoznavanju dece kao direknih i indireknih žrtava nasilja u porodici i postupanju u tim slučajevima. Kroz studije slučaja i konkretne primere iz prakse, učesnice i učesnici će steći znanja o tome šta su nadležnosti i zadaci institucija, profesionalki i profesionalaca koji postupaju u slučajevima nasilja prema ženama. Radionica je posebno namenjena studentima/-kinjama fakulteta iz oblasti društveno-humanističkih i medicinskih nauka, ali je zapravo korisna svakoj osobi koja se može naći u situaciji izloženosti ili svedočenja nasilju.

Radionicu će voditi Dijana Malbaša i Sanja Pavlović.

Dijana Malbaša, pravnica Autonomnog ženskog centra, radi na pružanju neposredne pravne podrške ženama sa iskustvom nasilja.
Sanja Pavlović, aktivistkinja Autonomnog ženskog centra, aktivna u oblasti prevencije nasilja prema ženama kroz rad sa mladima i medijima.

Kako je broj mesta ograničen, prijava je obavezna. Prijava se vrši do 22. aprila u 23:59h.

Kako je broj mesta ograničen, prijava je obavezna. Prijava se vrši do 18. aprila u 23:59h.

Tag: