Održano karijerno savetovanje - CV klinika - na Stomatološkom fakultetu

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu je održao karijerno savetovanje na temu pisanja CV-a i motivacionog pisma pod nazivom "CV klinika" na Stomatološkom fakultetu u utorak 14.5.2019. od 13:30 do 16:30.

Studenti su imali priliku da kroz razgovor 1 na 1 sa CzRK savetnicima unaprede svoj CV, motivaciono i propratno pismo. Upoznali su se sa najčešćim greškama pri pisanju CV-a i kako ih izbeći. Savetnici su sa studentima detaljno prošli kroz celu formu CV-a. Studenti su ocenili da im je najkorisnije bilo što su naučili kako na najbolji način da privuku pažnju potencijalnog poslodavca prilikom prijavljivanja na konkurs za posao/praksu/volontiranje.

Svi učesnici su imali priliku da zakažu karijerno ili psihološko savetovanje u Centru, prijave se na mejling listu Centra i dobiju korisne informacije o ovakvim i sličnim događajima koje organizuje Centar.

Prisustvovanjem radionicama i  registrovanjem na sajtu Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, studenti imaju priliku da se informišu o prilikama za prakse, poslove, stručna usavršavanja i ostale programe koji ih zanimaju.

Svima koji su propustili ovu radionicu preporučujemo da posete sekciju Virtuelni savetnik na sajtu i pročitaju korisne savete i instrukcije vezane za prijavljivanje za posao, praksu ili konkurisanje za stipendiju i sl.