Održana edukativna radionica “Pisanje CV-a i motivacionog pisma“ za studente Medicinskog fakulteta

Na poziv studenata iz organizacija CSNIRS i EMSA Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u petak 10.5.2019. organizovao je radionicu pod nazivom “Pisanje CV-a i motivacionog pisma“, na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Zainteresovani studenti su imali priliku da čuju korisne savete o sadržaju i formi radne biografije i motivacionog pisma. Kroz diskusiju upoznali su se sa najčešćim greškama i načinima za prevazilaženje istih. Tokom radionice, učesnici su kroz praktične vežbe primenili naučeno na svojim biografijama, biografijama svojih kolega i primeru motivacionog pisma.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje edukativne radionice poput ove u cilju pomaganja studentima u daljem usavršavanju i ličnom razvoju i boljoj pripremi za stupanje na tržište rada nakon završetka studija.

Prisustvovanjem radionicama i  registrovanjem na sajtu Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, studenti imaju priliku da se informišu o prilikama za prakse, poslove, stručna usavršavanja i ostale programe koji ih zanimaju.

Svima koji su propustili ovu radionicu preporučujemo da posete sekciju Virtuelni savetnik na sajtu i pročitaju korisne savete i instrukcije vezane za prijavljivanje za posao, praksu ili konkurisanje za stipendiju i sl.