Grupno psihološko savetovanje maturanata: „Zajedno protiv treme“

Univerzitet u Beogradu poziva maturante koji će konkurisati za upis na fakultete u njegovom sastavu da prisustvuju grupnom psihološkom savetovanju pod nazivom „Zajedno protiv treme“.

Savetovanje ima za cilj da okupi maturante kojima je potrebna podrška zbog treme koju osećaju pred prijemni ispit. Sesije će biti fokusirane na upoznavanje sa fenomenom treme, razmenu iskustava, vežbanje tehnika upravljanja tremom, osnaživanje učesnika i podršku. U poverljivoj atmosferi, učesnici će imati prilike da jedni sa drugima podele ono što ih najviše muči u vezi sa izlaskom na prijemni ispit, pruže podršku jedni drugima, ali i dobiju stručnu podršku i savete psihologa iz Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Prva sesija savetovanja će se održati u sredu, 12.juna 2019. u periodu od 14 do 16 časova u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu, na adresi Studentski trg 1.  Još nekoliko sesija planira se na različitim fakultetima u periodu od 14. do 19. juna 2019, o čemu će uskoro biti više informacija na sajtu www.razvojkarijere.bg.ac.rs

Savetovanje je besplatno i namenjeno je svim zainteresovanim maturantima koji konkurišu za upis na fakultete u sastavu Univerziteta u Beogradu.

Kako intenzivna trema može negativno uticati na učinak na ispitu, Univerzitet u Beogradu ovaj oblik podrške smatra važnim i relevantnim, i poziva sve zainteresovane kandidate da se prijave za učešće na sesijama putem linka . Prijavljivanje je obavezno, jer je broj mesta ograničen. Najkasnije dva dana pre sesije, kandidati će biti obavešteni o tome da li im je prijava prihvaćena i dobiće sva potrebna uputstva o dolasku na sesiju (putem telefona ili elektronske pošte).

Detaljnije informacije mogu se dobiti putem telefona Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu: 011/ 32 07 415, svakog radnog dana u periodu od 9 do 16 časova.