Realizovan je prvi susret na programu HR Enter! HR FUNKCIJA I BIZNIS OKRUŽENJE

20. juna 2019. u Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu i HR World su zajedno realizovali prvi dan „HR Enter“ program. Tema ovog susreta je predstavljao uvod u svet HR, pa su učesnici mogli da čuju više o HR funkciji i biznis okruženju.

Na prvom predavanju govorilo se o nastanku, razvoju i organizacionoj strukturu HR-a. Bojana Vesić Antić je bila prvi predavač, HR direktor Mercator-a. Drugo predavanje je vodila Marijana Stojanović, HR direktor MCP Holding-a. Učesnici su mogli da čuju kako je ona započela karijeru i kako ju je dalje razvijala kroz različite kompanije. Objasnila je povezanost biznis okruženja sa HR funkcijama. Nakon toga, usledilo je predavanje o organizacionoj klimi i kulturi, njihovim vrstama i kako utiče na sve zaposlene, kroz primere iz svoje komapnije. Predavači su Jovana Zeljić i Sandra Savetić Jovanović, eksperti za trening i razvoj iz Erest banke.

Učesnici su otišli zadovoljni, jer su predavači bili otvoreni i jasni u izlaganju, sa puno energije i primera iz prakse!