Svečano dodeljeni sertifikati polaznicima onlajn kursa Veštine upravljanja karijerom na Tehničkom fakultetu u Boru

Bor, 29.maj 2019. – Danas je dekan Tehničkog fakulteta u Boru, prof. dr Nada Štrbac svečano podelila sertifikate studentima osnovnih i master akademskih studija, polaznicima On line kursa Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu. Centar za razvoj karijere u saradnji sa Tehničkim fakultetom u Boru realizovao je i tokom ove školske 2018/2019. godine onlajn kurs Veštine upravljanja karijerom.

Кurs se sastoji se od različitih vežbi, video i audio materijala, zadataka, resursa za čitanje, koji zajedno čine jedinstven paket čiji je osnovni cilj da studente osposobi za upravljanje karijerom, pripremi ih za uključivanje u tržište rada i pruži podršku u preuzimanju aktivne uloge u budućem karijernom razvoju.

Na kurs, koji je u ovom ciklusu realizovan od februara meseca, prijavilo se dvadeset studenata, od kojih je šesnaest uspešno završilo sve aktivnosti predviđene na kursu i steklo pravo na sertifikate o pohađanju e-kursa. Studentima polaznicima kursa biće dodeljeni dodatni ESPB bodovi za vannastavne aktivnosti, te studenti moraju da podnesu zahtev komisiji za dodeljivanje bodova u dekanatu Tehničkog fakulteta u Boru krajem ove školske godine.

Kurs je do sada pohađalo ukupno više od 500 studenata Univerziteta u Beogradu. Veoma nas raduje činjenica da je kurs ocenjen visokim ocenama u evaluacijama od strane studenata i da učesnici navode da im se najviše dopalo što su dobili podsticaj na razmišljanje, mogućnost da kroz anketu otkriju svoje želje, nacrtaju liniju svoje karijere u obliku reke i razbiju tremu prilikom samostalnog predstavljanja poslodavcu.

Kurs je koncipirao tim Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, i uspešno se realizuje u “živoj” i onlajn formi od 2015. godine na Moodle platformi u okviru e-Learning sistema Univerziteta u Beogradu.

Galerija fotografija sa Tehničkog fakulteta u Boru

Više informacija o kursu dostupno na stranici: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/vuk