Посета компанији - Програм УПОЗНАЈ БИЗНИС ИЗ ПРВЕ РУКЕ

Београд, 22. новембар 2013. године – У оквиру програма „Упознај бизнис из прве руке“ који се већ пету годину заредом спроводи у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и Америчке привредне коморе у Србији, компанија "GroundLink" данас је угостила 22 студента завршних година различитих факултета Универзитета у Београду.

Током посете овој интернационалној компанији, студенти су имали прилику да се из прве руке упознају са свакодневним процесима пословања, различитим секторима у оквиру компаније, као и начинима на који се теорија укршта са праксом.

„Компанија "GroundLink" се залаже за запошљавање младих кадрова, као и за смањење броја незапослених међу омладином. Наша компанија, кроз обуку и подстицање усвајања нових знања и вештина, гради будућу генерацију талентованих кадрова која ће допринети конкурентности домаће привреде како у региону, тако и у Европи и свету“, изјавила је Јелена Пићурић, директор компаније "GroundLink" у Србији.

Поред серија мини предавања, студентi су током ове посете обишли кол центар и ИТ одељења, како би се боље упознали са улогом и предностима информационих технологија у индустрији превозних услуга.

“Захваљујући овом програму, пружена нам је могућност да директно ступимо у контакт са потенцијалним послодавцем, као и да стекнемо практична знања из прве руке која нам могу бити од велике користи на тржишту рада у будућности”, рекла је Драгана Рачић, студент Економског факултета у Београду.

До сада је кроз програм – Упознај бизнис из прве руке - организовано преко 20 посета водећим компанијама у Србији, током којих је више од 600 студената имало прилике да види и чује како изгледа радити у Теленору, „BancaIntesа“-и, „Microsoft“-у, приватној болници „Bel Medic“, у адвокатској канцеларији Карановић и Николић, TV FOX-у, фармацеутској компанији „Merck Sharpe & Dohme“, пивари „Carlsberg“ у Челареву, цементари „Holcim“ у Поповцу, компанијама „Coca-Cola Hellenic“, Хемофарм у Вршцу, ДИН фабрици дувана а.д. Ниш у саставу „PHILIP MORRIS INTERNATIONAL“ у Нишу, „British American Tobacco“, „Ernst&Young“-у, „IBM“-у, агенцији „McCann Group“ и фабрици ТИГАР у Пироту , банци „Eurobank EFG“ као и компанији „GlaxoSmithKline“.