Otpočeo jesenji ciklus kursa Veštine upravljanja karijerom

Beograd, 31. oktobar 2019.  - Juče je u Rektoratu Univerziteta u Beogradu otpočeo jesenji ciklus kursa “Veština upravljanja karijerom”. Kurs je otvorila Ana Janković Barović, koordinator programa u Centru za razvoj karijere. Ona je uputila polaznike u teme kojima će se baviti tokom samog kursa, poput istraživanja sopstvenih potencijala, tehnika donošenja odluka i postavljanja ciljeva, primene različitih metoda i strategija za traženje posla i predstavljanja poslodavcu i mnogih drugih.

Uvodnu radionicu na kursu vodile su prof. dr Aleksandra Pejatović i Dubravka Mihajlović sa katedre za andragogiju Filozofskog fakulteta. One su sa učesnicima radile na razumevanju pojma karijere i karijernog razvoja u kontekstu naglih društvenih promena, ističući važnost i ulogu koju sam pojedinac ima u oblikovanju svoj karijernog puta.  Učesnici su takođe imali priliku da se upoznaju sa klasičnim i savremenim teorijskim pristupima i shvatanjima karijernog razvoja, kao i da promisle o ličnom shvatanju karijer i razmene mišljenja.

Paralelno sa ovim tradicionalnim, “živim”, kurs je otpočeo sa realizacijom i u onlajn formi na Moodle platformi. Onlajn pohađanje kursa je nastalo iz potrebe da se odgovori na veliko interesovanje i omogući što većem broju studenata da dobiju podršku u građenju svoje karijere i spremnije prave prelaz ka svetu rada.

Kurs su osmislili i vode savetnici Univerzitetskog Centra za razvoj karijere, i realizuje se  od 2016. godine. Do sada je preko 400 studenata uspešno završilo kurs, a mnogi od njih su već napravili važne karijerne korake. Nova generacija je na putu da im se pridruži.