Radionica „Klimatska kriza : suočimo se sa problemom!“ - Simulacija konferencije Ujedinjenih nacija

Beograd, 19.12. - Danas, u zgradi Rektorata Oikos Belgrade i Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu su uspešno realizovali jedinstvenu simulaciju konferencije Ujedinjenih nacija o klimatskim promenama.

Simulacija konferencije Ujedinjenih nacija o klimatskim promenama angažovala je studente završnih godina Biološkog, Geografskog, Biološkog fakulteta da zajedno uz pomoć C Road simulatora analiziraju trenutno stanje u privredi vodećih zemalja i pregovaraju kako bi se usaglasili po pitanju društvene, ekološke i ekonomske održivosti. Učesnici su bili podeljeni u delegacije koje se predstavljale Kinu, Ameriku i Evropsku uniju, i uz posebne instrukcije za svaku pojedinačno, imale su zadatak da na simuliranoj konferenciji Ujedinjenih nacija zajedno dođu do najboljeg rešenja koji bi smanjio sadašnji trend povećanja temperature sa 4 C na 2, najpre smanjivanjem emisije CO2 za 80% u sledećih trideset godina.

Cilj radionice je da se studenti edukuju o problemima klimatskih promena, ali i da se podstaknu na razmišljanje u pravcu rešenja za krizu koja preti da bude velika katastrofa za sve nas i našu planetu.

Radionicu je vodila Darija Miletić iz OIKOS Belgrade organizacije.

Oikos Beograd je jedna od vodećih studentskih organizacija u pogledu održivog biznisa. Osposobljavaju studente da razumeju koncept održivosti u ekonomiji i menadžmentu kroz bogat portfolio projekata.

C Road simulator je besplatan, nagrađivani program dostupan svakom koji koristi PC, a koji običnom čoveku pomaže da razume dugoročne uticaje regionalnih i nacionalnih smanjenja emisija gasova sa efektom staklene bašte na globalnom nivou.