Uspešno završen kurs Veštine upravljanja karijerom uz gostovanje poslodavaca

U petak, 6. decembra 2019. godine organizovana je završna sesija na kursu Veštine upravljanja karijerom, koji je tokom aktuelnog semestra realizovao Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

U tradicionalnoj formi,  kurs je pohađala grupa od tridesetak, dok je u onlajn verziji kursa učešće uzelo preko pedeset studenata i studentkinja završnih godina studija različitih fakulteta u sastavu Univerziteta. Prethodnih mesec i po dana učesnici su se bavili temama kao što su savremeno shvatanje karijere i koncepta zapošljivosti, zatim istraživanjem sopstvenih jakih i slabih strana, interesovanja i veština, učili o tehnikama postavljanja ciljeva i donošenja odluka kao efikasnim metodama traženja posla i predstavljanja poslodavcima kroz CV, motivaciono pismo i intervju za posao.

Završnici kursa su prisustvovali su predstavnici poslovne zajednice iz kompanija: Delhaize, Dr.Oetker, Delta Holding, Delta Automoto i predstavnici Naučno-tehnološkog parka Beograd. Događaj je upriličen kao neformalni susret polaznika kursa i HR profesionalaca iz kompanija, gde su studenti u direktnom kontaktu sa poslodavcima mogli da „provežbaju“ neke od tema koje su pohađali tokom kursa kao što su veštine predstavljanja poslodavcu ili umrežavanje, čuju iz prve ruke važne informacije o prilikama za sticanje radnog iskustva u samim kompanijama i dobiju savete za razvoj karijere.

Kurs "Veštine upravljanja karijerom" je koncipiran kao jedan od programa karijernog obrazovanja Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i realizuje se od 2016.godine. Detaljnije na http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/vuk

Pogledajte kako je bilo :)