Trening "UMREŽI SE, POVEŽI SE - Uloga lične mreže kontakata i interneta u razvoju karijere"

Београд, 4. и 5. новембар, 2013. - У згради техничких факултета Универзитета у Београду, одржан је сајам послова за студенте техничко-технолошких факултета „JobFair 2013 – Креирај своју будућност! “. И ове године као пријатељ манифестације Центар за развој каријере нашао се међу излагачима и учесницима едукативног дела манифестације.

На свечаном отварању прусутнима се поред главних организатора из студентских организација “BEST” и “EESTEC”, декана Електротехничког факултета проф.Бранка Ковачевића, представника Града Београда, Националне Службе за запошљавање и компанија учесника, обратила и директорка Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, која је у свом обраћању између осталог рекла: „Сви знамо да је изузетно важно да постоје квалитетни и подстицајни програми који повезују академску и пословну заједницу. Таква сарадња обезбеђује бенефите и за Универзитет и за послодавце и за студенте. Овај сајам резултат је предузимљивости студентских организација и заснован је на стратешким партнерствима са послодавцима који се понашају на друштвено одговоран начин и окупља све актере који желе да поспеше запошљивост младих“.

Студенти и посетиоци су током оба дана сајма, на штанду Центра за развој каријере имали прилику да се боље информишу о услугама које им пружа Центар током целе године, као и да сазнају више о предстојећим активностима и програмима. Код волонтера Центра студенти су могли да се пријаве на инфо-мејлинг листу за обавештавање о актуелним конкурсима за посао, праксе, волонтирање, обуке и сличним информацијама неопходним за даљи развој каријере. На лицу места посетиоци су такође могли да чују и за актуелне конкурсе за праксу за студенте са техничких факултета оних праксодаваца који нису имали прилику да се лично представе на овом сајму.

Другог дана Сајма у сали 312 представници Центра за развој каријере, Марија Јовановић и Милена Димитријевић, одржале су за студенте и дипломце радионицу на тему: „Умрежи се – повежи се. Улога личне мреже контаката и интернета у развоју каријере“. Учесници су током радионице имали прилику да сазнају више о значају вештина умрежавања и провежбају како да се успешно представе и оставе добар први утисак. Такође, имали су прилику да чују више о употреби интернета и друштвених мрежа као и о корисним сајтовима и ресурсима доступним на српском интернет небу и препорукама везаним за употребу друштвених мрежа које могу бити релевантне и/или пресудне приликом запошљавања или даљег усавршавања студената.