Testirajte spremnost vaše ideje za finansiranje pomoću BOSS alata

Drage koleginice i kolege,

Finansiranje je od suštinske važnosti za sprovođenje naučnih istraživanja. Međutim, nacionalni i međunarodni izvori finansiranja su ograničeni, a konkurencija za postojeća sredstva je oštra.

Kako biste osigurali da vaši projekti budu prihvaćeni, neophodno je da napišete kvalitetnu projektnu prijavu koja će ispunjavati kriterijume donatora i koja će proizvesti održive rezultate koji se mogu transferisati u privredu.

Da biste to postigli, bitno da su vam tokom celog procesa razvoja projektne ideje/inovacije relevantne informacije uvek dostupne, kako biste mogli da radite efikasno na njenom razvoju, u vreme kada to vama najviše odgovara, gde god da se nalazite.

U želji da vam pružimo odgovarajuću podršku, ojačali smo sistem za podršku poslovnim prilikama sa alatima koji će vam pomoći u procesu razvoja i procene potencijala vaše poslovne prilike. Takođe smo kreirali i raznovrsan edukativni materijal koji će vam omogućiti bolji uvid u elemente koji su ključni za razvoj vašeg rešenja.

Alati i edukativni materijali se  nalaze na otvorenoj, višejezičnoj veb platformi BOSS, dostupnoj na https://bossplatform.rect.bg.ac.rs/ .

Platforma je besplatna za korišćenje, a sve što je potrebno da biste počeli sa radom je da se registrujete.

Kao i do sada, tim Centra za transfer tehnologije Univerziteta u Beogradu vam stoji na raspolaganju kako u fazi razvoja i procene potencijala ideje/inovacije, odabira odgovarajućeg izvora finansiranja (PoC, TTF, itd.), tako i kasnije tokom procesa zaštite intelektualne svojine i komercijalizacije rezultata vašeg rada.

BOSS platformu su razvili Univerzitet u Beogradu, META Grupa, i Univerzitet u Liježu u okviru projekta Nadogradnja sistema podrške poslovnim prilikama u cilju jačanja evropskog inovativnog ekosistema, koji se finansira kroz Erazmus + program Evropske unije.

Za sve što vas interesuje, možete nas kontaktirati na ctt@rect.bg.ac.rs

Počnite još danas i ne dozvolite da vas išta zaustavi!