Nastavlja se realizacija kursa „Veštine upravljanja karijerom“ onlajn! Pripremamo još sadržaja...

Kurs za studente Univerziteta u Beogradu pod nazivom „Veštine upravljanja karijerom“ koji realizuje Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata (CzRK) počeo je ove, 2020. godine 26. februara u zgradi Rektorata uvodnim predavanjem koje je održala saradnica CzRK Dubravka Mihajlović, istraživačica-saradnica na katedri za andragogiju Filozofskog fakulteta.

Preko trideset polaznika uspešno je započelo kurs i učestvovalo na drugoj i trećoj  sesiji – radionicama posvećenim istraživanju sopstvenih potencijala i donošenju odluka koje su vodile Milena Rajčević i Ana Janković Barović, savetnice CzRK.

Zbog novonastale opasnosti od širenja korona virusa COVID19, opštih preporuka i mera koje su uvedene realizacija kursa se nastavlja onlajn, tako da će svima koji su započeli biti omogućeno da nastave gde su stali.

Paralelno, tokom prve nedelje marta 2020. otpočela je realizacija istog kursa i za studente Tehničkog fakulteta u Boru, koja se odvija na daljinu, uz pomoć eLearning platforme Računarskog centra Univerziteta u Beogradu.

Kurs se sastoji od različitih vežbi, video i audio materijala, zadataka, resursa za čitanje, koji zajedno čine jedinstveni paket čiji je osnovni cilj da studente osposobi za upravljanje karijerom, pripremi za uključivanje u tržište rada i pruži podršku u preuzimanju aktivne uloge u budućem karijernom razvoju.

Kurs je koncipirao tim Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, i uspešno se realizuje u “živoj” i onlajn formi od 2015. godine. Kurs je do sada pohađalo više stotina studenata, koji su kurs ocenili visokim ocenama u evaluacijama, a prema njihovim navodima ono što im se najviše dopalo je što su dobili podsticaj na razmišljanje, mogućnost da kroz anketu otkriju svoje želje, nacrtaju liniju svoje karijere u obliku reke, formulišu ciljeve i razbiju tremu prilikom samostalnog predstavljanja poslodavcu.

Do kraja ove godine planirana je realizacija još jednog ciklusa kursa za zainteresovane studente sa svih fakulteta – u onlajn formi – pozivamo vas da pratite novosti na našem sajtu ili se upišete na mejling listu kako bi bili u toku sa novim pozivima za učešće u našim programima i kursevima.

Tim CzRK će se potruditi da nađe načine da samostalno i u saradnji sa partnerskim organizacijama osmisli i realizuje dodatne onlajn sadržaje i formate za naše korisnike tokom vanrednog stanja, ali i za period posle istog...

#ostanikodkuće