ONLAJN završnica kursa Veštine upravljanja karijerom

Završni susret na kursu „Veštine upravljanja karijerom" koji realizuje Centar za razvoj karijere za studente sa  fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu realizovan je 29.04.2020. godine. Na poslednjem onlajn susretu  koji su vodile  savetnice Centra za razvoj karijere Ana  Janković Barović i  Marija Jovanović i koji je bio posvećen intervjuu za posao, studenti podele svoje dileme, postave pitanja,
diskutuju i dobiju odgovore o tome  kako se uspešno predstaviti na intervjuu za posao, kako prikazati svoje kompetencije i motivaciju, kako odgovoriti na „nezgodna" pitanja i slično.

Kurs je ocenjen visokim ocenama, a  ono što su polaznici  istakli  jeste da bi kurs preporučili "svim studentima završnih godina, kako bi dobili glavne smernice za dalje korake u karijeri".

Trideset studenata  sa različitih se protekla dva meseca polaznici kursa su se bavili nizom tema i pitanja važnih za uspešno upravljanje karijerom: osvešćivanje ličnog shvatanja karijere, istraživanjem ličnih
potencijala, interesovanja, motivacije,  veština, učili o tehnikama donošenja odluka i postavljanja ciljeva, kao i veština uspešnog predstavljanja poslodavcu - kroz CV, motivaciono pismo i intervju za posao.

Kurs je  otpočeo krajem februara  u zgradi Rektorata uvodnim predavanjem koje je održala saradnica CzRK Dubravka Mihajlović, istraživačica-saradnica na katedri za andragogiju Filozofskog fakulteta.

Zbog novonastale opasnosti od širenja korona virusa COVID19, opštih preporuka i mera koje su uvedene realizacija kursa je nastavljena onlajn na Moodle platformi, tako da je svima koji su započeli biti omogućeno da nastave gde su stali.

Od 2016. do sada kurs je uspešno završilo preko 400 studenata.  Naredni ciklus kursa je planiran da počne  u drugoj polovini maja 2020. godine.