Druga ZooM kafica CzRK - Vodič za studente - Kako razvijati karijeru u vremenu krize i neizvesnosti?

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da na drugom po redu onlajn druženju 8.maja 2020. godine sa studentima ugosti Milenu Milićević, konsultantkinju i preduzetnicu, diplomiranog filologa.

Fokus priče bio je na tome da nam je za razvoj karijere od velikog značaja da sagledamo svoje okruženje i svoje potrebe i da, osluškujući različite izvore informacija treba da usmeravamo sopstveni lični razvoj i profesionalno usavršavanje. U kojoj meri ćemo se oslanjati nove tehnologije da unapredimo svoje šanse na tržištu, zavisi samo od nas i naših znanja, veština i stavova u vezi sa njenom primenom. Studenti su imali prilike da pošalju pitanja unapred i tokom samog onlajn druženja. Na pitanja kako tražiti posao, šta raditi kada vam kažu da nema posla za vašu struku, koji će poslovi biti traženi, Milena Milićević davala je savete, odgovore i predloge kako promeniti pristup, izgraditi strategiju, razumeti kontekst... Svi učesnici će dobiti i dodatni materijal sa korisnim linkovima i idejama koje bi mogle da im koriste za dalji razvoj karijere.

Studenati koji su se uključili u onlajn ćaskanje sa Milenom Milićević bili su zadovoljni konkretnim odgovorima i primerima. Moderator "Zoom kafice"  bila je  Bojana Obradović Kuzminović, saradnik u organizaciji karijernih događaja našeg Centra.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja novi  onlajn  format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih.  Uskoro novi sagovornici i nove teme.

Na našem novom blogu "Inspiracija" objavljen je dodatni materijal koji je MIlena dostavila u vidu dodatnih odgovora na pitanja studenata. Takođe, na ovom linku: http://inspiracija.razvojkarijere.bg.ac.rs/ljudi-koji-inspirisu-razvoj-karijere-u-vremenu-krize-i-neizvesnosti/ pronaći ćete i audio snimak susreta, objavljen zbog svih koji mogu na ovaj način naknadno da čuju ideje i savete koje je Milena podelila sa nama.

najava:

U novom online druženju „ZooM kafica – 45 minuta sa..." razgovaramo sa Milenom Milićević, konsultantkinjom i preduzetnicom o značajnoj temi za studente: kako da radite na svojoj karijeri tokom perioda neizvesnosti?

ZooM druženje je planirano za petak, 8. maj od 13h.

Poslednjih meseci pandemija je nezapamćeno uticala na čitav svet: na ljude svih starosnih grupa i na privrede svih država. Činjenica je da kada se budemo vratili društvenom životu i timskom radu u našim organizacijama, firmama i fakultetima, ništa zapravo neće biti isto.

Tokom ovog susreta saznaćete šta se promenilo u sektoru obrazovanja i na tržištu rada kao i šta to podrazumeva za vašu karijeru?

Neizvesnost i kriza otvaraju prostor za rast i uče nas prilagođavanju, ali nisu prijatne kada se suočimo sa njima neočekivano. Zato nam je važno da govorimo o izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi kada studiraju i kada traže posao. U novim okolnostima ove spoznaje postaju posebno značajne da biste bili zadovoljni sobom i postigli željeni rezultat.

Od Milene ćete saznati odgovore na vaša pitanja, što se tiče vaših specifičnih situacija, vaših studijskih programa i vaših izbora karijere. Takođe, dobićete resurse i alate koji će vam pomoći da ostanete motivisani i usredsređeni na vaš dalji akademski i profesionalni razvoj (čak i u novim okolnostima): od upravljanja vremenom do postavljanja ciljeva i procenjivanja sopstvenih potreba i veština.

Potrebno je da se prijavite najkasnije na ovom linku do petka 8.maja do 9 ujutru da bi vam poslali šifru za ulaz.

Milena Milićević je završila master studije filologije na Univerzitetu u Beogradu i master studije menadžmenta na Univerzitetu u Kembridžu. Radi kao konsultantkinja za digitalnu transformaciju i sertifikovana je među prvih 20 stručnjaka u Srbiji za digitalnu transformaciju u projektu Privredne komore Srbije i Privredne komore Austrije. Pomaže kompanijama da ostvare poslovni rast i izađu na međunarodna tržišta uz tehnologije budućnosti i posvećene timove. Osnovala je neprofitnu organizaciju INAT centar (Innovation Attitude Centre). Centralni godišnji događaj je INAT samit, posvećen informacionim tehnologijama i inovacijama.

Voleli bismo da druženje organizujemo oko dilema koja Vas zaokupljuju. Postavite nam pitanja na koja biste želeli da dobijete odgovor unapred.

Budite nam zdravi i proaktivni.

Tim CzRKa