Počela realizacija letnje škole ljudskih resursa „HR Enter 2020“

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu u saradnji sa organizacijom HR World je 14. maja 2020. godine uspešno realizovao prvi trening dan u okviru ovogodišnje letnje škole ljudskih resursa „HR Enter“.

Prisutne studente na početku je pozdravila Dejana Lazić, direktorka Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i Nevena Stanisavljević, direktorka HR World-a, koje su im poželele dobrodošlicu na program i izrazile svoje zadovoljstvo zbog kvaliteta prijavljenih kandidata, velikog interesovanja i vrhunskog kvaliteta dosadašnje uzajamne saradnje.

Tema prvog trening dana bila je „HR kao strateška funkcija“ i polaznici su imali prilike da se danas upoznaju da prvom grupom predavača iz kompanija koji su kroz svoja predavanja preneli izuzetno korisna znanja i iskustva.

Prvo predavanje pod nazivom „Strateški HR (veza HR i biznisa)“ održala je Sanja Jevđenijević iz kompanije „SoPharama“. Zatim je Nataša Stamenković, HR ekspert govorila o HR funkcijama kroz vreme. O strukturi HR funkcije i procesa govorio je zatim Milan Bjelanović iz kompanije „BAT“. Nakon kraće pauze, poslepodnevna sesija počela je predavanjem „HR strateški partner biznisu“ koje je održala Marijana Stojanović iz kompanije Aigo. Nakon nje, studentima je o znanjima i veštinama savremenog HR-a govorila Bojana Vesić Antić iz kompanije „G4S“. Na kraju je Nevena Stanisavljević iz organizacije HR World govorila o tome kako HR pomaže biznisu.

Preko četrdeset učesnika sa različitih fakulteta imalo je prilike i da se lično predstavi i upozna sa svim ostalim učesnicima. Na kraju svakog predavanja predavači su odgovarali na pitanja koja su studenti uživo mogli da se postave predavačima. Sve prezentacije i dodatni materijali tokom trajanja programa biće dostupni na specijalnoj LMS platformi, a učesnici će svake nedelje imati zanimljive zadatke koje će raditi u multidisciplinarnim timovima.

Prvi utisci i povratne informacije od učesnika su veoma pozitivni i nadamo se da će ovogodišnja realizacija, koja se, za razliku od prethodne dve godine, u mnogo većoj meri oslanja na upotrebu eLearning alata i metoda i podrazumeva rad na daljinu, dodatno doprineti uspešnoj pripremi mladih sa Univerziteta u Beogradu za ulazak u savremeni svet upravljanja ljudskim resursima.

HR Enter je program namenjen studentima završnih godina Univerziteta u Beogradu koji su visoko motivisani da karijeru razviju u oblasti ljudskih resursa. Učešće u programu omogućiće polaznicima da sagledaju širu sliku i da kroz predavanja i radionice upoznaju, ne samo sa funkcijama HR-a, već i celokupnim biznis okruženjem.