Realizovan drugi trening dan u okviru programa letnje škole HR Enter 2020

Beograd, 21. maj 2020. – Danas je Centar za razvoj karijere u saradnji sa organizacijom “HR World” realizovao drugi trening dan za polaznike letnje škole HRENTER, koji je bio posvećen temi – Regrutacija i selekcija.

Tema dana bila je veoma podsticajna i učesnici su imali brojna i sjajna pitanja za predavače, koji su nesebično delili svoja iskustva i ekspertizu u oblasti ljudskih resursa.

Prvo predavanje pod nazivom “Talent Management” održala je Dragana Stojanović iz kompanije “Air Serbia”. Zatim je Bojana Šajatović, HR ekspert, govorila o regrutaciji i planu kadrova. O proaktivnoj potrazi za kvalitetnim kandidatima i regrutaciji u IT industriji govorila je Sofija Čerović iz kompanije “SAGA”. Posle kraće pauze, poslepodnevna sesija počela je predavanjem o selekciji koje je održala Branka Radojičić, iz kompanije “Carlsberg”. Nakon nje, studentima je o centrima procene govorila Sonja Ivković, iz kompanije “Levi9”, a poslednje predavanje održala je Tina Miličić iz kompanije “Atlantic group” na temu “Employer branding”.

Polaznici programa su prošle nedelje radili individualni zadatak i pisali esej, a ove nedelje su dobili zadatak koji će raditi timski, podeljeni su u manje grupe i dodeljeni su im mentori. Tokom predstojećeg meetup-a predstavljaće timski svoje odgovore na temu kako da kompanija privuče mlade i dobiti povratnu informaciju od mentora i ostalih učesnika.

HR Enter je program namenjen studentima završnih godina Univerziteta u Beogradu koji su visoko motivisani da karijeru razviju u oblasti ljudskih resursa. Učešće u programu omogućiće polaznicima da sagledaju širu sliku i da kroz predavanja i radionice upoznaju, ne samo sa funkcijama HR-a, već i celokupnim biznis okruženjem.

Program HR Enter 2020 trajaće do 26. juna 2020. godine. Program realizuje ukupno 36 predavača iz prakse. Svih 36 predavanja se realizuje onlajn.