Zum kafica o razvoju karijere u oblasti društveno odgovornog poslodavanja #CSR

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da na četvrtom po redu onlajn druženju sa studentima, 29.maja 2020. godine, ugosti Milicu Mišković, konsultantkinju u oblasti društveno odgovornog poslovanja, diplomiranog ekonomistu Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Studenti različitih fakulteta poslali su brojna pitanja prilikom prijave, a mogli su i uživo da postavljaju dodatna pitanja i da na njih dobiju odgovor. Moderator "Zoom kafice" bila je Dejana Lazić, direktorka našeg Centra za razvoj karijere.

Tokom ovog onlajn druženja bilo je reči o tome šta je uopšte društveno odgovorno poslovanje, koje kompanije i na koji način sprovode društveno odgovorno poslovanje, o zanimanju menadžera društveno odgovornog poslovanja - CSR menadžeru i znanjima i veštinama koje ga odlikuju, kao i o karijernoj putanji jednog diplomiranog ekonomiste.

Milica je podelilia brojne linkove za korisne resurse za usavršavanje u oblasti CSR-a i iskreno podelila sa studentima svoje prve korake nakon studija na fakultetu.

Milica Mišković već deset godina radi u Smart kolektivu na programu razvoja i promocije društveno odgovornog poslovanja, gde trenutno vodi porfolio CSR projekata i koordinira programske aktivnosti Foruma za odgovorno poslovanje. U okviru svog angažovanja imala je priliku da učestvuje u kreiranju pionirskih inicijativa u oblasti odgovornog poslovanja u Srbiji, a kao konsultant je bila uključena u razvoj i realizaciju CSR projekata nekih od vodećih kompanija u Srbiji. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a znanja i veštine iz oblasti društveno odgovornog poslovanja i projektnog menadžmenta sticala je kroz raznovrsno neformalno obrazovanje u zemlji i inostranstvu. Uključena je u rad međunarodnih organizacija EASP – Evropske asocijacije profesionalaca u oblasti održvosti i CSR Europe, najveće evrospke mreže posvećene društveno odgovornom poslovanju.

Pozivamo vas da na YT kanalu Centra https://www.youtube.com/user/UniCzRKBgd/ potražite audio snimak ovog onlajn druženja, i poslušate Milicu ukoliko ste zainteresovani za razvoj karijere u oblasti društveno odgovornog poslovanja.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja novi  onlajn  format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih.  Uskoro novi sagovornici i nove teme.