Uspešno realizovan treći trening dan za polaznike letnje škole HR Enter 2020

Beograd, 28.5.2020. - Danas je Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu u saradnji sa organizacijom "HR World" uspešno realizovao treći trening dan u okviru programa letnje škole ljudskih resursa "HR Enter".

Današnja tema dana bila je Razvoj zaposlenih, i na ovu temu organizovano je šest odvojenih predavanja koje su održali HR eksperti i ljudi koji se bave razvojem eLearning rešenja i materijala za zaposlene u kompanijama za koje rade ili sa kojima sarađuju.

Na početku je polaznicima  o strateškom pristupu razvoju govorila Bojana Panajotović, Talent Management and Talent Aquisition Head iz kompanije Delhaize. Zatim je Dušan Štrbac, ekspert za razvoj talenata i biznis partner za službe podrške u kompaniji Coca cola HBC, govorio na temu Performance Management i razvoj. Predavanje o treningu i razvoju održala je zatim Ana Minić, direktorka HR-a u kompaniji Sberbanka. Posle kraće pauze, poslepodnevna sesija počela je predavanjem o koučingu koje su studenti pratili na engleskom jeziku, a održala ga je Monika Piker, biznis kouč iz međunarodne organizacije ICF. U nastavku programa bilo je reči o benefitima eLearninga za HR, o kojima su govorili Slavko Radonjič, osnivač kompanije Formatura i Nikola Milosavljević, vođa projekata iz kompanije Formatura. Oni su se osvrnuli i na proces kreiranja domaćeg LMS rešenja a sistem koji je ova kompanija razvila upravo polaznici imaju prilike i da testiraju i koriste tokom trajanja programa HR Enter 2020. Na kraju je studentima o eLearning-u govorila Maja Stojačković, Talent management lider u kompaniji PepsiCo.

Predavači su nastojali da predstave puno primera iz prakse i ilustracija kako se koriste različiti alati i sistemi za učenje i razvoj zaposlenih, a studentima su predstavljeni i sjajni postojeći i novi programi za regrutaciju i obuke mladih u kompanijama iz kojih dolaze predavači.

Tokom ove nedelje, u utorak, 26.maja realizovan je i prvi meetup tokom kog su učesnici prezentovali svoje prve grupne zadatke. Zadatke su radili uz podršku dodeljenih mentora iz biznisa, i kroz pripremljene prezentacija govorili o tome kako da kompanije privuku mlade ljude. Studenti su izneli izvanredno veliki broj zanimljivih ideja i pokazali odličan timski rad i veštine prezentovanja. Sesija je, kao i sve do sada, realizovana u potpunosti onlajn.

HR Enter je program namenjen studentima završnih godina Univerziteta u Beogradu koji su visoko motivisani da karijeru razviju u oblasti ljudskih resursa. Učešće u programu omogućiće polaznicima da sagledaju širu sliku i da kroz predavanja i radionice upoznaju, ne samo sa funkcijama HR-a, već i celokupnim biznis okruženjem.

Program HR Enter 2020 trajaće do 26. juna 2020. godine.