Održana 9. Zum kafica – 45 minuta sa psihologom Sanjom Halilkanović – Kako izaći iz lavirinta neodlučnosti?

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da na devetom po redu onlajn druženju sa studentima, i prvom nakon letnje pauze, u utorak, 22.septembra 2020. godine ugosti psihologa Sanju Halilkanović, koja je govorila na temu donošenja odluka i kroz svoje izlaganje uspešno odgovorila na veliki broj pitanja koja su pristigla od zainteresovanih studenata.

Najveći  broj pitanja ticao se problema pri donošenju odluka u vezi sa nastavkom ill odabirom studija, koracima nakon studija, kao i strahovima skopčanim sa posledicama pogrešnih odluka.

Sanja je podelila pregršt korisnih saveta i kroz primere iz svog života i karijere ilustrovala i objasnila značaj upoznavanja sebe i svojih vrednosti, istraživanja i analize opcija, presecanja i ključnih faktora i stavova koji mogu da olakšaju ili otežaju donošenje odluka.

Moderator Zum kafice bila je Jelena Kurjak, koordinatorka programa Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Ovoj onlajn sesiji pridružilo se oko četrdeset studenata različitih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu. Studentima se najviše dopao prijateljski stav gošće, primeri iz njenog ličnog iskustva kao i preporuke za knjige, filmove ali i praktični saveti koje su dobili u vezi sa svojim pitanjima.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja novi  onlajn  format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih.  Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje. Uskoro novi sagovornici i nove teme. Pratite kalendar događaja na našem sajtu.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu će i u ovoj školskoj godini nastaviti sa realizacijom onlajn druženja pod nazivom Zum kafica. Posle letnje pauze, novu seriju počinjemo temom sa kojom se susrećemo svakog dana, nekad i više puta dnevno - a to je donošenje odluka.

U utorak 22. septembra pričaćemo o donošenju većih, ozbiljnijih odluka, zato ako:

- smatrate da ste promašili fakultet jer ništa niste naučili i sada biste da promenite?

- Približava se kraj osnovnih studija i potrebno je da odlučite da li da idete na master studije ili da počnete da radite?

- Niste sigurni za koju praksu ili posao da se prijavite nakon fakulteta?

- Počeli ste da radite u struci i shvatili ste da vas to ne zanima i sad se pitate da li je kasno da se predomislite…

…obavezno se prijavite putem linka / http://skr.rs/5tg / do 22.9. do 9h kad zatvaramo prijavljivanje i šaljemo link ka dešavanju.

O  važnosti poznavanja sebe i sopstvenih vrednosti/znanja/veština kao prvom koraku u donošenju bilo kakve odluke, razmatranju opcija i prikupljanju znanja o mogućnostima,  isprobavanju (testiranju) opcija i prikupljanju povratnih informacija, o "presecanju" i "akciji" govoriće psiholog Sanja Halilkanović.

Sanja se bavi organizacijskim razvojem i fokusirana je na osmišljavanje, uvođenje i unapređenje strateških procesa koji pomažu daljem napretku kompanije i poboljšavaju kompanijsku kulturu. Veliki deo njenog posla svodi se na pomaganje kolegama da donesu dobre poslovne odluke. Završila je psihologiju na Univerzitetu u Beogradu i nakon nekoliko godina rada u Srbiji otišla na master studije u inostranstvo, gde je završila dodatnu edukaciju u oblasti ekonomske i interkulturalne psihologije. Trenutno radi u Nemačkoj, u kompaniji koja se bavi razvojem softvera za ugostiteljstvo.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija, i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

Voleli bismo da druženje organizujemo oko pitanja i dilema koja vas zaokupljuju.   Molimo vas, pošaljite nam svoja pitanja kroz formu za prijavu i pokušaćemo tokom druženja da odgovorimo na što veći broj njih.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.