Odvažite se i startujte uspešno – 45 minuta sa Kostom Andrićem, partnerom I izvršnim direktorom ICT HUB-a

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da u utorak, 20. oktobra 2020. godine ugosti Kostu Andrića, partnera i izvršnog direktora ICT Hub-a, na druženju sa studentima pod nazivom “Zoom kafica o preduzetništvu - kako se odvažiti, šta je potrebno za dobar start?”

Dvanaesta Zoom kafica bila je zanimljiva svim zainteresovanima za pokretanje svog biznisa, kao i onima koji su želeli da saznaju više o startap zajednici u Srbiji. Gospodin Andić podelio je sa mladima korisne savete i akcentovao najbitnije za početak biznis priče i opstanak.

Primerom je objasnio da započinjanje biznisa nije nemoguće ni za vreme studiranja, a ohrabrio je mnoge studene zabrinute zbog finasija sledećom, parafraziranom rečenicom – Kako pronaći investitora? Zapamtite da i investitori traže kompanije.

Napomenuo je da je polazna tačka razumevanje oblasti i da treba negovati životnu radoznalost, a da je neophodan element za uspeh strast.

Sesiji su prisustvovali studenti različitih fakulteta, a moderator Zum kafice bila je Marija Jovanović, koordinatorka programa Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

"Zoom kafica - 45 minuta sa ... " predstavlja novi onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu. Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje.

Pratite kalendar događaja i vesti na našem sajtu, uskoro dolaze novi sagovornici i otvaramo nove teme.

Pozivaju se studenti i istraživači na Univerzitetu u Beogradu na onlajn druženje u utorak, 20. oktobra 2020. sa početkom u 12 sati pod nazivom "Zoom kafica  o preduzetništvu  - kako se odvažiti, šta je potrebno za dobar start?"

Gost dvanaeste Zum kafice u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu biće Kosta Andrić, izvršni direktor i partner u ICT Hub-u.

• Ako ste već napravili prve korake u pokretanju sopstvenog biznisa, ili osećate da u vama čuči preduzetnik koji će svojim tehnološkim rešenjem da promeni svet,
  • Ako želite da saznate više o startap zajednici u Srbiji
  • Ako nemate volje da nastavite ili se plašite da započnete sopstveni biznis,

... pridružite nam se na Zum kafici o preduzetništvu i pošaljite svoje pitanje kroz prijavni formular. Pokušaćemo tokom 45 minuta da odgovorimo na što veći broj vaših pitanja.

Kosta Andrić je partner i izvršni direktor u ICT Hub-u. Od osnivanja 2014. godine, kada je počeo kao inkubator za tehnološke startape, ICT Hub je pod njegovim vođstvom za tri godine izrastao u jednu od vodećih organizacija koje pružaju podršku tehnološkom preduzetništvu u Srbiji. Takođe, Kosta je jedan od pionira povezivanja tehnoloških startapa i korporacija u Srbiji. Zahvaljujući njegovoj inicijativi, domaća predstavništva multinacionalnih korporacija, kao što su Societe Generale banka, VIP Mobile, Delhaize, Mtel, NIS i Philip Moris, otvorila su vrata za saradnju sa tehnološkim startapima. Kao stipendista više međunarodnih organizacija i fondacija, sticao je iskustva u SAD, Holandiji i Izraelu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Sva pitanja su dobrodošla. Prijava je obavezna i moguća do 9 sati ujutru 20.10. kada šaljemo prijavljenima link za onlajn sastanak.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija, i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.

Popunite prijavni formular na linku