Zum kafica - Kako unaprediti kvalitet života i efikasnost studiranja

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu organizovao je ove nedelje šesnaestu Zum KAFICU. U gostima je bila Dr Jelenu Kiković, specijalista psihijatrije, zaposlena na klinici Euromedik. a tema susreta je bila kako unaprediti kvalitet života i efikasnost studiranja.

Šesnaesta  Zum kafice, održana,  15. decembra 2020. godine, bila je posvećena  gorućim pitanjima i najčešćim dilemama studenata   - kako se nositi sa tremom, strahom pred izlazak na ispit, odlaganjem diplomiranja i neminovnim pritiscima sredine, šta uraditi u slučaju napada panike, kada tražiti pomoć psihijatra itd.

Zum kafici prisustvovalo je šesdesetak studenata, a gošća je odgovarala na preko 100 pitanja koja su pristigla tokom prijave za događaj. Ohrabrujući saveti i pristup u radu sa studentima koje je predstavila dr Kiković nose jednu važnu poruku: izazovi tokom studiranja jesu teški, ali i rešivi! Razmišljajte o svojim osećanjima, uvažite ih i budite slobodni da potražite pomoć kada vam je potrebna.

Ova Zum kafica je bila naročito korisna za studente jer su na njoj čuli puno konkretnih saveta i predloga rešenja za razne teškoće na koje nailaze u ovom semestru, ali i za tim Centra koji je dobio mnoge ideje za buduće zanimljive Zum susrete.

Razgovor sa dr Kiković vodila je Jelena Milković, psiholog Centra i koordinator karijerne edukacije studenata.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.  Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje. Uskoro novi sagovornici i nove teme.  Pratite kalendar događaja na našem sajtu.

Pozivamo vas na "Zoom kaficu - 45 minuta sa specijalistom psihijatrije, dr Jelenom Kiković u utorak 15. decembra sa početkom u 11.30

Ukoliko se prepoznajete u jednoj od sledećih situacija:

Misli mi se roje, osećam pritisak, teskobu, strepim, nemam koncentraciju za učenje, plašim se da izađem na ispit, imam strah od neuspeha, velika očekivanja; svaka promena me uznemiri, neodostaje mi porodica, ponekad mi se celo telo uznemiri, osećam se nelagodno u grupi, nemam samopouzdanje, usamljen/a sam, sve više izbegavam kontakte...

…dođite na ZOOM kaficu da zajedno nađemo odgovore.

Sa Jelenom pričamo o tremi, strahu, nesanici, napadima panike, strepnji, anksioznim mislima, svemu što može uticati na kvalitet života i efikasnost studiranja. Dr Jelena Kiković je specijalista psihijatrije sa dugogodišnjim radnim iskustvom sa mladima. Više od decenije radila je u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata - Beograd, sada je zaposlena na klinici Euromedik.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija, i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

Popunite prijavni formular na linku http://skr.rs/PCl najkasnije do 15.12. u 9h.

"Zoom kafica - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.