Realizovana obuka za studente pod nazivom „Applying Professional Scrum (APS)“

U subotu i nedelju, 22. i 23. maja 2021. godine, Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u partnerstvu sa kompanijom Zuhlke organizovao je besplatnu sertifikovanu obuku za studente pod nazivom “Applying Professional Scrum (APS) training”.

Obuku je pohađalo dvadesetak studenata Elektrotehničkog, Ekonomskog, Mašinskog, Matematičkog i drugih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, koji su imali prilike tokom proteklog vikenda da nauče osnove SCRUM-a i agilnog pristupa poslovanju, kako da ih uspešno primene, kako da prevaziđu česte izazove u ovakvom načinu rada i postanu sjajni SCRUM timski igrači.

Scrum predstavlja savremeni metod agilnog upravljanja projektima i poslovanja koji profesionalnim timovima pomaže da na najbolji mogući način razviju svoj proizvod.

Dvodnevni trening vodio je nekadašnji student Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Bogdan Doroslovac, Expert Embedded Engineer / Zuhlke /, trenutno jedini Professional Scrum Trener (PST) na teritoriji Srbije i Agile coach, koji je uživao u nesebičnom prenošenju znanja budućim Scrum developer –ima.

Za uspešne polaznike omogućeno je da besplatno polažu test za Professional Scrum Master I i steknu veoma cenjen i tražen sertifikat sertifikujuće kuće Scrum.org. Obuka je održana u celosti onlajn.

Prema ocenama studenata, trening je bio izuzetno koristan i prevazišao je njihova očekivanja.