Interaktivnim vebinarom: "Posle faksa biću…PROJECT MANAGER" počeo ciklus vebinara za predstavljanje zanimanja

Francusko-srpska privredna komora, u saradnji sa Centrom za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, organizuje serijal online interaktivnih radionica kako bi olakšala studentima ulazak na tržište rada i izbor karijere.

Prvi serijal vebinara je krenuo u sredu 26.05.2021. i tema je bila zanimanje projektnog menadžera. Radionicu čiji je moderator bila gospođa Ruža Veljović, je otvorila direktorka Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, gospođa Dejana Lazić i podvukla „da serija vebinara koje partnerski organizuju Univerzitet u Beogradu i Francusko srpska privredna komora odličan primer kako se u karijerno informisanja i savetovanje studenata može uključiti poslovna zajednica omogućavajući na taj način studentima da upoznaju svoje zaposlene kolege i od njih direktno dobiju pravovremene informacije o svetu zanimanja, da razreše neke karijerne dileme, da imaju realnija očekivanja, ali i da dobiju uvide koje se veštine traže i kako da steknu konkurentnu prednost na tržištu rada. Centar za razvoj karijere je tu da pruži dodatnu podršku studemtima 365 dana u godini aktuelnim konkursima na sajtovima www.razvojkarijere.bg.ac.rs, www.studentskapraksa.com, karijernim savetovanjima studenata, simulacijama intervjua za posao i brojnim drugim programima koji imaju za cilj unapredjenje zapošljivosti studenata Univerziteta u Beogradu“.

Panelisti su bili gospodin Nikola Marković iz kompanje Total, gospodin Ilija Ivetić iz kompanije Schneider Electric i Slavica Gajić iz Energotehnike Južna Bačka. Panelisti su pričali o profesiji projektnog menadžera u raznim sektorima, objasnili koja su znanja neophodna za to zanimanje i kroz neformalni razgovor sa studentima uspeli da im približe projektni menadžment.

Ostale četiri radionice u prvom segmentu će se održavati svake srede u 14h i baviće se zanimanjima iz sledećih oblasti: tehnologija, marketing i komunikacije, finansije i prodaja.

Sledeći serijal radionica će biti organizovan na jesen 2021. godine i baviće se profesijama budućnosti.

Francusko-srpska privredna komora od svog osnivanja stavlja akcenat na organizaciju događaja namenjenih studentima, kako bi imali šansu da rade na sebi i da se razvijaju. Takođe, od svog početka usko sarađuje sa Univerzitetom u Beogradu, a 2018. godine potpisan je i Memorandum o razumevanju sa Univerzitetom u Beogradu, koji predviđa realizaciju zajedničkih aktivnosti kao što su panel diskusije, radionice i drugo tokom kojih predstavnici kompanija članica komore mogu sa studentima da govore o aktuelnim temama vezanim za zapošljavanje, veštine i umeća koja olakšavaju zapošljavanje mladih, kao i o globalnoj povezanosti i uticaju novih tehnologija na radna mesta u budućnosti.

Snimak možete pogledati na YT kanalu Centra za razvoj karijere na linku: https://youtu.be/5S0InyPPyx8