Vebinar za studente: Posle faksa biću...TEHNOLOG

Francusko-srpska privredna komora, u saradnji sa Centrom za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, organizuje serijal online interaktivnih radionica kako bi olakšala studentima ulazak na tržište rada i izbor karijere.

Drugi vebinar održan je 2. juna 2021. i bio je posvećen predstavljanju zanimanja tehnologa. Panelisti su bili gospodin Gojko Zalucki iz kompanije MECAFOR, gospodin Jovan Krstić iz kompanije LESAFFRE i gospođa Stana Mićović iz kompanije MLEKOPRODUKT. Panelisti su pričali o profesiji tehnologa u različitim industrijama, objasnili koja su znanja neophodna za to zanimanje i kroz neformalni razgovor sa studentima uspeli da im približe ulogu i funkciju tehnologa u proizvodnji. Vebinar je vodila gospođa Milena Obradović.

Francusko-srpska privredna komora od svog osnivanja stavlja akcenat na organizaciju događaja namenjenih studentima, kako bi imali šansu da rade na sebi i da se razvijaju. Takođe, od svog početka usko sarađuje sa Univerzitetom u Beogradu, a 2018. godine potpisan je i Memorandum o razumevanju sa Univerzitetom u Beogradu, koji predviđa realizaciju zajedničkih aktivnosti kao što su panel diskusije, radionice i drugo tokom kojih predstavnici kompanija članica komore mogu sa studentima da govore o aktuelnim temama vezanim za zapošljavanje, veštine i umeća koja olakšavaju zapošljavanje mladih, kao i o globalnoj povezanosti i uticaju novih tehnologija na radna mesta u budućnosti.

Snimak možete pogledati na YT kanalu Centra za razvoj karijere na linku: https://youtu.be/_4q1OgOxduc