U PRAVI ČAS sa... direktorom kompanije Majkrosoft u Srbiji

U utorak, 22. juna 2021. godine, uz prisustvo oko trideset studenata Univerziteta u Beogradu, održan je prvi u nizu onlajn događaja u sklopu novog programa Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata, „U pravi čas sa“.

Tokom šezdeset minuta, putem platfome Ms Team, sa zadovoljstvom smo ugostili direktora kompanije Majkrosoft u Srbiji, gospodina Milana Gospića, alumnistu Univerziteta u Beogradu. Razgovor je vodila Dejana Lazić, direktorka Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu.

Po obrazovanju diplomirani inženjer telekomunikacija, Milan Gospić ima više od 20 godina iskustva u radu u internacionalnim kompanijama i preko deceniju uspešnog rada na predvođenju međunarodnih timova. Kao direktor za Srbiju,  zadužen je za strateški razvoj kompanije i blisku saradnju sa domaćim klijentima i partnerima, i odgovoran je za podršku digitalnoj transformaciji u zemlji, koja je prioritet kompanije Microsoft na lokalnom tržištu.

Naš gost je sa studentima razgovarao o svom karijernom putu, prvim karijernim dilemama, težim karijernim odlukama na početku profesionalnog puta, svojim uzorima, te podelio savete kako da se tokom studija izdvoje i kako da se pripreme za sledeći stepenik u karijeri.

Bilo je reči i o kompaniji Majkrosoft, mogućnostima koje ona pruža talentima, idealnom profilu kandidata, strukturi zaposlenih, ali i o tome kako izgleda jedan tipičan radni dan na pozicija direktora.

Naš gost je takođe predstavio i Global Skilling Initative, koja uključuje besplatne Microsoft treninge. (https://news.microsoft.com/skills/)

Program „U pravi čas sa ...“ zamišljen je sa idejom da studentima Univerziteta u Beogradu ponudi pravovremene informacije o različitim oblastima poslovnog života i različitim karijernim putevima uspešnih alumnista Univerziteta u Beogradu. Gosti Centra za razvoj karijere i savetovanje biće poslovni ljudi prestižnih karijera, zaposleni na rukovodećim mestima u različitim organizacijama, spremni da podele svoje iskustvo i daju karijerne savete studentima, i na taj način im pomognu da se bolje profesionalno orijentišu, definišu naredne karijerne korake i donesu karijerne odluke zasnovane na valjanim i konkretnim informacijama i smernicama.

Nakon uspešnog početka programa, naredne goste očekujemo u septembru.

Tag: