Završen letnji ciklus onlajn kursa Veštine upravljanja karijerom

U četvrtak, 8. jula 2021. godine, panel diskusijom na temu Intervju za posao, obeležena je završnica letnjeg ciklusa onlajn kursa „Veštine upravljanja karijerom”, u organizaciji Centra za razvoj karijere i savetovanje Univerziteta u Beogradu.

Tokom pet nedelja onlajn kursa na Moodle-u, studenti su koristeći naše multimedijalne materijale, testove, kvizove i zadatke, radili na temama kao što su “Zapošljivost i karijera”, “Upoznavanje sopstvenih potencijala”, “Planiranje karijere”, “Postavljanje ciljeva i donošenje odluka”, “Istraživanje tržišta rada”, “Pisanje radne biografije i motivacionog pisma” i “Intervju za posao” .

Tokom panel diskusije, sa predstavnicima kompanija MDPI, A1 i startup-a PekiXclass razgovarali smo o tome zašto su njihove kompanije odlične za početak karijere nakon studija, o prilikama za posao ili praksu, te o tome šta se najviše ceni kod kandidata kada se prvi put prijavljuju za posao. Gosti panela su na kraju podelili sa studentima svoje saveta vezane za intervju za posao.

Snimak panel diskusije biće inkorporiran u preporučeni video sadržaj za deo kursa posvećen predstavljanju poslodavcima.

Centar za razvoj karijere planira da naredni ciklus kursa “Veštine upravljaja karijerom” održi na jesen ove godine.