Realizovana radionica "Intervju zasnovan na kompetencijama"

Radionica pod nazivom “Intervju zasnovan na kompetencijama – kako se pripremiti?” realizovana je u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, 22. oktobra 2021. na Zum platformi.

Učešće je uzelo oko trideset studenata različitih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, koji su tokom radionice mogli da saznaju više o kompetencijama, na koji se način one mere i procenjuju, koja pitanja mogu da se očekuju na razgovoru za posao i kako odgovoriti na postavljena pitanja da bismo se predstavili na najbolji način. Radionicu je vodila Kristina Jevtić, direktor kompanije PsyConsulting.

Studentima se najviše dopalo što je Kristina tokom radionice dala konkretne savete i puno korisnih informacija, i odgovorila na sva njihova pitanja i nedoumice u vezi sa razgovorom za posao.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata poziva studente da dođu i nauče nešto novo o predstavljanju poslodavcima na razgovoru za posao. Tema interaktivne onlajn radionice je Intervju baziran na kompetencijama. Radionica će se održati 22. 10. 2021. sa početkom u 10.00 časova.

Ukoliko Vas zanima:

• Zašto poslodavci kažu da je poslovna biografija samo ulaznica, a intervju za posao znanje i druge tehnike za procenu na samom terenu?
  • Da li je tačno da samo 3% kandidata mogu sa samopouzdanjem predstaviti sebe  i svoje potencijale?
  • Da li Vas zaista na razgovoru za posao najviše definiše upravo nedostatak radnog iskustva ili nešto drugo?
  • Kako se vaše jedinstvene karakteristike procenjuju kada aplicirate za posao u kompaniji? Na koji način i kojim alatima se “mere” kompetencije?
  • Kako izgraditi realnu sliku o svojim mogućnostima?
  • Mogu li se i kako razviti kompetencije?
  • Šta kompetencije predstavljaju kada ih uporedimo sa potrebama radne uloge?
  • Koja sva pitanja možete očekivati na razgovoru za posao?
  • Šta je presudno za napredak u karijeri: sposobnosti, kompetencije ili životno iskustvo?

Prijavite se putem linka https://forms.gle/YVbkw3zqtPU2VGfu5

Poslednji dan za prijavu je 19.10. 2021.

Voditelj radionice je Kristina Jevtić, direktor kompanije PsyConsulting. Kristina je poslovni psiholog,  bivša državna rekorderka na 400m,  nosilac mnogih sportskih nagrada i bivši član reprezentacije Srbije. Prethodni uspeh u sportu joj je otvorio vrata sveta i tako je nastavila da se dalje obrazuje i profesionalno razvija u Americi i UK. Dobitnica je stipendije - Postgraduate Scholarship na Kingston Univerzitetu u Londonu. Danas kao MSc Business Psychologist zastupa SHL britansku metodologiju u Srbiji. Kompanija PsyConsulting je zvanični partner SHL-a u Srbiji, gde Kristina danas nastavlja da pruža i deli znanje, kako poslovno tako i životno sa mladima, HR i biznis partnerima.

Radionica je besplatna, održaće se onlajn,  a okvirno trajanje je 150 minuta.

Zbog ograničenog broja učesnika, požurite sa prijavom.