Sajam studentske stručne prakse u javnoj upravi 4. i 5. novembra

Pozivaju se studenti Univerziteta u Beogradu na Sajam studentske stručne prakse u javnoj upravi u školskoj 2021/2022. godini, koji će se održati 4. i 5. novembra 2021. godine.

Sajam organizuje Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, uz podršku projekta Evropske unije „Vidljivost i komuniciranje reforme javne uprave“.

Prvi Sajam studentske stručne prakse u javnoj upravi biće održan onlajn, u virtualnom prostoru Palate Srbija, na kome će se državni organi predstaviti studentima na inovativan i moderan način.

Studenti će biti u prilici da se preko portala www.strucnapraksa.mduls.gov.rs upoznaju sa ponudom i programima stručne prakse, kao i da isprate program tribina, panel diskusija i prezentacija institucija učesnica sajma.

Sajam je namenjen studentima Univerziteta u Beogradu, Univerziteta u Novom Sadu, Univerziteta u Кragujevcu, Univerziteta u Nišu i Državnog univerziteta u Novom Pazaru.

Projektom je predviđeno da se poveća broj državnih organa koji će se pridružiti ovom programu u narednim godinama, kao i da se obezbedi raznovrsnija ponuda stručne prakse za studente osnovnih i master studija.

Za studente Univerziteta u Beogradu biće otvoreno ukupno oko 200 mesta tokom školske 2021/22. godine, i to u sledećim institucijama: Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo pravde, Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Nacionalna akademija za javnu upravu, Republički sekretarijat za javne politike, Služba za upravljanje kadrovima, Кancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu, Narodna skupština Republike Srbije, Zaštitnik građana, Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, Poverenik za zaštitu ravnopravnosti, Gradska uprava grada Beograda i Gradska uprava grada Кragujevca.

Sve dodatne informacije o periodu realizacije i trajanju stručne prakse, opisima pozicija, institucija i radnih jedinica u kojima će praksa biti realizovana nalaze se u Brošuri na linku: https://www.strucnapraksa.mduls.gov.rs/assets/brosura.pdf

Link za ulazak na virtuelni Sajam studentske stručne prakse biće aktivan 4. i 5. novembra, a na stranici https://www.strucnapraksa.mduls.gov.rs  zainteresovani mogu pronaći dodatne informacije o programu i učesnicima.