Sve to u nama - onlajn program psihološkog savetovanja

Pandemija korona virusa (COVID-19) nam je, između ostalog, donela i povećan nivo stresa, anksioznosti, depresije, usamljenosti, i druge posledice po mentalno zdravlje. Zbog toga Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, kao odgovore na potrebe studenata, pokreće nove programe psihološkog savetovanja i edukacije.

Jedan od novih programa u Centru je onlajn program grupnog psihološkog savetovanja „Sve to u nama“. Sam naziv programa inspirisan je pojavom preplavljenosti različitim sadržajima i emocijama koje ne stižemo da obradimo na pravi način, da ih mentalno procesuiramo. Cilj programa je da studenti dobiju adekvatnu stručnu, ali i vršnjačku podršku dok se bore sa različitim problemima psihološke prirode.

Prvi ciklus onlajn grupnog psihološkog savetovanja realizuje se na temu „Odlaganje obaveza kao navika – prokrastinacija i kako sa njom“. Ova tema relevantna je za studente koji prečesto odlažu obaveze i previše vremena potroše na aktivnosti koje im suštinski nisu važne, na tzv. kradljivce vremena (npr. društvene mreže, igranje igrica, gledanje serija i sl.). Tačnije, ovaj poziv je za sve one koji nemaju dovoljno razvijenu samodisciplinu, ali imaju volje da je razviju i spremni su da ulože dodatne napore na putu do svog cilja.

Savetovanje će se održati u tri sesije, u sledećim terminima:

·         Petak, 18.februar, 2022. od 12 do 14h

·         Petak, 25.februar, 2022. od 12 do 14h

·         Petak, 4.mart, 2022. od 12 do 14h

Na prvoj sesiji učesnici se međusobno upoznaju, upoznaju se sa psihološkinjom Centra koja vodi grupu i sa temom savetovanja, kreirajući atmosferu poverenja. Drugi susret rezervisan je za dublju obradu teme i traganje za odgovorima na pitanja učesnika, kombinacijom samostalnih i interaktivnih vežbi. Na trećem susretu sumiraju se odgovori i potencijalna rešenja problema do kojih je grupa došla zajedničkim zaključivanjem.

Molimo zainteresovane studente da se prijave za učešće samo ako su u mogućnosti da isprate sve tri sesije. Program se realizuje putem zoom aplikacije.

Prijava je obavezna a broj učesnika je ograničen. Prijavljivanje se vrši putem FORMULARA: https://forms.office.com/r/fRepGmZ7L0, traje do srede, 16.februara 2022. u 10h, a o statusu prijave studenti će biti obavešteni istog dana do 16h.

Pozivamo studente da predlažu teme narednih ciklusa grupnog psihološkog savetovanja OVDE.