Spika za širenje vidika - Prednosti i mane onlajn školovanja

Spika za širenje vidika - prednosti i mane online školovanja

23. marta 2022. godine otvorena je prva diskusija na temu „ Prednosti i mane online školovanja“, kojom je pokrenut novi projekat Centra za razvoj karijere - Spika za širenje vidika. Samo neki od problema sa kojima su se studenti susreli u periodu pandemije : nedostatak socijalnog kontakta, nepoznavanje fakultetskog okruženja, kao i posledice koje su nastale: manjak angažovanosti, pažnje, koncentracije, jesu teme kojima su se se studenti ambasadori, vođe ove teme Neda Đelmaš i Neda Pavlović susrele a i prodiskutovale sa drugim studentima.

U razgovoru sa drugim studentima, ambasadorke su razgovarale o motivaciji prilikom online i regularnog studiranja, šta bi voleli da promene u budućnosti, kako bi ocenili svoju angažovanost, ali i angažovanost fakulteta i profesora u ovom periodu.

Na ova i još razna pitanja smo dobili drugačije, interesantne, neobične odgovore, pokrenuli diskusiju i svi ujedinjeno razmenili svoja iskustva.

Ovo je samo prva od mnogih diskusija koja nas očekuje u narednom periodu. Ukoliko želiš da razmeniš informacije, iskustva sa drugim studentima, proširiš svoje vidike, pridruži nam se na nekoj od narednih okupljanja!

Čekamo te !

Prati novosti na našem sajtu i prijavi se na mejling listu, kako ti ne bi promakle važne objave i najave!

Ako  je tvoj stav da je važno konstantno ulagati i u lični i u profesionalni razvoj,
Širiti vidike, pomerati sopstvene granice,
Uvek želiš da saznaš više,
I da na neki način testiraš svoje poznavanje određenih tema,
Ako voliš da se baviš temama u vezi sa studentskim životom, razvojem karijere, mentalnim zdravlјem, opštom kulturom,
I interesantno ti je da diskutuješ, smatraš da je bitno razvijati kritičko mišlјenje,
Želiš da razmeniš ideje i informacije sa studentima drugih fakulteta,
da čuješ koji su njihovi izazovi, dileme, interesovanja...
Ako si student fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu ili želiš da to postaneš,

ZA TEBE JE

NOVI PROGRAM CzRK-a:

„SPIKA ZA ŠIRENјE VIDIKA“

Tema o kojoj ćemo diskutovati

u sredu, 23. marta od 13 do 14 časova na Zum sastanku

Prednosti i mane onlajn školovanja

obeležiće početak ciklusa onlajn diskusija koje će voditi studenti različitih fakulteta, koji istražuju teme koje su važne za lični, obrazovni i karijerni razvoj studenata, a zatim pozivaju ostale studente da sa njima podele znanje i prodiskutuju o informacijama koje su prikupili.

Studenti – volonteri Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata pozivaju ostale studente sa svih fakulteta Univerziteta u Beogradu da se priklјuče onlajn diskusiji koja će se održati u sredu, 23. marta od 13 do 14 časova na Zum sastanku.

Par koji će otvoriti diskusiju su studentkinja prve godine Filozofskog fakulteta, Neda Đelmaš i studentkinja završne godine Filološkog fakulteta, Neda Pavlović.

Upoznate sa različitim modelima nastave i druženja, volele bi da čuju i vaša mišlјenja, podele svoja istraživanja, razmišlјanja i razviju diskusiju.

Popunite upitnik za prijavu i dobićete parametre za pristup sastanku na dan događaja:  http://skr.rs/spika-za-sirenje-vidika

O programu:

Tokom pandemije, postala je izraženija potreba za međusobnom podrškom, druženjem, razmenom informacija ali i zajedničkih problema i dilema među studentima, tako da je cilј ovog programa da izađe u susret tim potrebama. Podjednako, program „Spika za širenje vidika“  je osmišlјen da podstakne razvoj veština komunikacije, kritičkog mišlјenja i proaktivnog stava studenata. Ovaj program vršnjačke edukacije osmislili su i realizuju Ambasadori Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu.

Poseti njihov zajednički blog Inspiracija na http://inspiracija.razvojkarijere.bg.ac.rs/ , a ukoliko želiš da postaneš Ambasador Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, priklјučiš se ovom i/ili sličnim projektima, popuni FORMULAR na linku ispod i pozvaćemo te u najkraćem roku

Tag: