Održana radionica Upravljanje vremenom u poslovnom kontekstu na Ekonomskom fakultetu

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovao je radionicu “Upravljanje vremenom u poslovnom kontekstu“ u sredu, 9.marta 2022. na Ekonomskom fakultetu, u saradnji sa Centrom za saradnju sa privredom.

Na početku radionice učesnici su imali prilike da se kroz praktičnu vežbu oprobaju u upravljanju vremenom u poslovnom kontekstu i upoznaju se sa osnovnim principima ove veštine. Nakon praktičnog dela, usledilo je predavanje o važnim aspektima teme: postavljanju ciljeva, kreiranju planova, izdvajanju prioriteta, održavanju fokusa, „zamkama“ perfekcionizma, prokrastinaciji (konstantnom odlaganju obaveza) i izgradnji ličnog stila u upravljanju vremenom.  Završni deo radionice posvećen je diskusiji o konkretnim izazovima sa kojima se učesnici suočavaju u svom trenutnom poslovnom kontekstu i potencijalnim rešenjima u vezi sa tim. Radionicu je održala koordinatorka programa karijernog obrazovanja u Centru za razvoj karijere Milena Rajčević.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata je organizaciona jedinica Univerziteta u Beogradu koja se bavi karijernim vođenjem i savetovanjem mladih na svim nivoima studija, tokom studiranja i nakon diplomiranja.