Vebinar za maturante o efikasnom učenju -“Uči lako –saznaj kako“

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovao je vebinar o efikasnom učenju pod nazivom „Uči lako – saznaj kako“ u utorak, 15. marta 2022. godine. Vebinar je prvenstveno namenjen maturantima koji pripremaju gradivo za prijemni ispit, ali može koristiti svim učenicima i studentima.

Učenje obimnog gradiva je složen i dugotrajan proces čija efikasnost zavisi od mnogobrojnih faktora. Gradivo za prijemni ispit za mnoge učenike je prvi veliki izazov koji zahteva drugačiji pristup učenju od onog na koji su navikli. Cilj vebinara je da podrži učenike pri ovom izazovu, pruži im konkretne savete za unapređenje efikasnosti učenja i pomogne im da uspešno polože prijemni ispit. U vebinaru se mogu naći odgovori na sledeća pitanja:

• Kako održati motivaciju za učenje?
  • Zašto je važna vizija u vezi sa karijerom?
  • Kako izgleda dobar plan učenja?
  • Šta remeti fokus za učenje i kako ga poboljšati?
  • Koji su elementi efikasnog učenja?
  • Koje tehnike učenja koristiti?
  • Šta sve može biti podrška u učenju i kako je obezbediti?

Vebinar je održala psihološkinja Milena Rajčević, koordinatorka programa karijerne edukacije u Centru za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu.

Trajanje vebinara je 50 minuta i dostupan je na linku https://youtu.be/lFs7BCi94gQ