Zum kafica: 45 minuta o HR-u u digitalnoj i IT industriji

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu realizovao je onlajn druženje pod nazivom "Zum kafica - 45 minuta o HR-u u digitalnoj i IT industriji" 5. aprila 2022. godine.

Gošća 43. po redu Zum kafice bila je Ivana Đokić, HR direktorka u kompaniji "Represent System", vodećoj grupaciji za upravljanje integrisanim komunikacijama na Balkanu, u čijem sklopu posluju agencija Represent Communications, izdavačka kuća Bizlife (izdaje istoimeni časopis i portal), kompanija Digital Element kao i Represent Academy.

Studenti zainteresovani da započnu ili razviju karijeru u oblasti ljudskih resursa u digitalnoj i IT industriji poslali su brojna pitanja za gošću, a moderatorka susreta, Jelena Kurjak, koordinatorka programa informisanja i savetovanja u Centru za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu potrudila se da kroz razgovor sa gošćom dobije što veći broj odgovora.  Studente je najviše interesovalo kako izgleda radni dan jednog direktora ljudskih resursa, kako se može doći do prakse i dodatne edukacije u ovoj oblasti, kao i koje su specifičnosti regrutacije u digitalnoj i IT industriji. Studente je interesovalo i šta je ono što HR želi da vidi u dobroj biografiji, i kako teče proces selekcije kandidata.

Snimak razgovora možete poslušati na YouTube kanalu Centra za razvoj karijere gde se nalaze snimci realizovanih susreta u okviru ovog programa.

„Zum kafica – 45 minuta sa … “ predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.