Realizovana panel diskusija "Završavam Mašinski fakultet, šta dalje?"

Za studente koji su pri kraju svojih studija mašinstva realizovana je onlajn panel diskusija „Završavam Mašinski fakultet, šta dalje?“ u petak, 8.aprila 2022. u periodu od 13:00 do 14:30 časova.

Uvodnu reč na događaju dala je prodekan za međunarodnu saradnju i doktorske studije Mašinskog fakulteta, prof. dr Maja N. Todorović, koja se osvrnula na zapošljavanje mašinskih inženjera danas i prilike za sticanje praktičnog iskustva koje Mašinski fakultet pruža svojim studentima u saradnji sa brojnim kompanijama.

Svoja iskustva na ovom događaju podelili su sa studentima: Ranko Stojanović, direktor firme "Engineers Core", Marko Milošević, vođa tima za projektovanje opreme za testiranje elektromotora za električna vozila u kompaniji "ZF SERBIA d.o.o." i Aleksandra Sretenović Dobrić, vanredni profesor na Katedri za termotehniku Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Studenti Mašinskog fakulteta imali su priliku da čuju profesionalna iskustva starijih kolega zaposlenih na različitim pozicijama i u različitim oblastima mašinstva i iz prve ruke saznaju koji su zahtevi tih radnih mesta, koje veštine i znanja bi trebalo da steknu tokom studija, na koje načine mogu da se usavršavaju ali i na koje probleme mogu naići gradeći svoju karijeru.

Događaj je moderirala koordinator programa karijerne edukacije Centra za razvoj karijere Milena Rajčević.

Studente je najviše interesovalo koji strani jezici i druge veštine su najpotrebniji za razvoj karijere i šta su odlike "dobrog inženjera" iz perspektive poslodavca.

Snimak panel diskusije dostupan je za naknadno gledanje na YouTube kanalu Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu: https://youtu.be/xanPKlfzvgw.

Ovaj događaj prvi je u nizu planiranih panel diskusija na temu  „Završavam fakultet, šta dalje?“ koje će studentima Univerziteta u Beogradu predstaviti različite mogućnosti za nastavak karijere nakon sticanja diplome, a koji će zajednički realizovati Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata i kompanija „Loop“.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata je organizaciona jedinica Univerziteta u Beogradu koja pomaže studentima Univerziteta u Beogradu u razvoju onih znanja i veština koje će im biti od značaja tokom studiranja i pri zapošljavanju. Centar doprinosi da mladi tokom studija stiču saznanja o svetu poslovanja i svojim programima priprema studente za uspešni prelazak na sledeći nivo razvoja karijere nakon diplomiranja.

Loop je digitalna platorma namenjena pronalasku posla i podršci svakog pojedinca koji se nalazi ili će postati deo tržišta rada. Kroz široku paletu aktuelnih poslova na tržištu, pregleda aktuelnosti, događaja i informacija, ali i radom sa kandidatima kroz usmeravanje, savetovanje i obučavanje u domenu veština zapošljivosti, Loop aktivno učestvuje u unapređivanju i razvoju tržišta, kao i u razvoju pojedinačnih korisnika koji postanu deo ovog kruga prilika.