Druga onlajn diskusija studenata u sklopu programa SPIKA ZA ŠIRENJE VIDIKA na temu “Stres u toku ispitnog roka”

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu ugostiće u četvrtak, 28. aprila 2022. godine u periodu od 13 do 14 časova na zum platformi sve studente Univerziteta u Beogradu koji su zainteresovani za onlajn diskusiju o stresu u toku ispitnih rokova.

Na diskusiji biće reči o različitim uzrocima stresa ali i načinima na koje se stres manifestuje, tako da će prisutni moći da uvide koliko su po tome i slični i različiti. Glavni deo diskusije biće posvećen iskustvima učesnika u upravljanju stresom u toku ispitnog roka, razmeni konstruktivnih ideja i saveta na ovu temu.

Ova diskusija deo je programa “Spika za širenje vidika” koji realizuju studenti volonteri Centra za razvoj karijere – CzRK ambasadori. Konkretno, ovu temu istraživale su Anđela Knežević, studentkinja 3. godine na Biološkom fakultetu i Viktorija Stanković, studentkinja 1. godine na Filološkom fakultetu. One će sa prisutnima podeliti svoje zaključke o temi, vodiće diskusiju i podsticati je zanimljivim pitanjima i informacijama. Događaju će prisustvovati i psihološkinja Milena Rajčević, koordinator programa karijerne edukacije u Centru za razvoj karijere, koja će odgovarati na pitanja i nedoumice studenata o ovoj temi.

Prijavljivanje prisustva je obavezno i vrši se putem FORMULARA. Dobrodošli su svi zainteresovani studenti Univerziteta u Beogradu, a prijavljivanje traje do 27. aprila 2022.

O programu:

Tokom pandemije, postala je izraženija potreba za međusobnom podrškom, druženjem, razmenom informacija ali i zajedničkih problema i dilema među studentima, tako da je cilj ovog programa da izađe u susret tim potrebama. Podjednako, program „Spika za širenje vidika“  je osmišljen da podstakne razvoj veština komunikacije, kritičkog mišljenja i proaktivnog stava studenata.

Ovaj program vršnjačke edukacije osmislili su i realizuju Ambasadori Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu. Posetite njihov zajednički blog Inspiracija na http://inspiracija.razvojkarijere.bg.ac.rs/

Ukoliko želite da postanete Ambasadori Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, popunite formular na linku ispod i pozvaćemo vas u najkraćem roku  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4QZ2WjtNGN7fg3kydwRALblnZ5I31oqv1eiI2TdMuX4rbxA/viewform

O programu: