HR skup “Stručna praksa u kompanijama za studente i mlade talente”

U četvrtak, 29. septembra 2022. u zgradi Rektorata održan je skup pod nazivom "Stručna praksa u kompanijama za studente i mlade talente – iskustva iz ugla polaznika i poslodavaca" u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i kompanije “Stanton Chase International”.

Prisutne je srdačno pozdravila prof. dr Zorica Vujić, prorektorka za finansije Univerziteta u Beogradu naglasivši značaj saradnje u oblasti obrazovanja mladih talenata koja se odvija na relaciji akademske zajednice i privrede, kao i važnost jačanja kompetencija mladih stručnjaka u oblasti ljudskih resursa, koji postaju kritično značajni za održivo poslovanje u svim granama privrede.

Skupu su prisustvovali i predstavnici nekoliko fakulteta zaduženi za saradnju sa privredom, kao i veliki broj predstavnika sektora ljudskih resursa koji se bave regrutacijom, selekcijom i razvojem talenata u kompanijama: Advance International, ALUMIL, Belgrade Airport, Coing, Delta Holding, EuroCons Group, Francusko-srpska privredna komora, Fresenius Medical Care Srbija, Galerija podova, Generali, Kuehne and Nagel, Lidl, MPC, Nelt, Nestle, NIS, NCR, Mercator S., METRO, OETKER, PKC Wiring Systems, Puratos, West Pharmaceutical Services Beograd i dr.

Rad Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata predstavila je Dejana Lazić, direktor Centra, koja je govorila o mogućim modalitetima saradnje Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata i poslovne zajednice i o načinima na koji kompanije mogu daju svoj doprinos jačanju zapošljivosti studenata i mladih diplomiranih studenata.

Usledila je panel diskusija na kojoj su učestvovale: Sanja Burg, direktorka komunikacija u kompaniji Adria-Balkan, prof. dr Aleksandra Pejatović, profesorka Odeljenja za pedagogiju i andragogiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Milena Rajčević, koordinatorka programa karijerne edukacije u Centru za razvoj karijere. Moderator panel diskusije bila je Jasmina Stefanović, konsultant kompanije "Stanton Chase International“.

Tokom diskusije bilo je reči o tome šta studenti očekuju, šta najviše vrednuju u vezi sa praksom, kakve stručne prakse su im najatraktivnije za lični razvoj i razvoj kompetencija, ali i sa kakvim se izazovima suočavaju kompanije gde studenti obavljaju praksu tokom osnovnih ili master studija. Prisutni su diskutovali o tome šta privreda može da učini za Univerzitet u kontekstu ponude većeg broja prilika za realizaciju studentske prakse i jačanja kvaliteta stručne prakse, a govorilo se i o drugim oblicima saradnje u sferi obrazovanja i profesionalnog usavršavanja studenata i mladih talenata tokom studija ili neposredno po završetku studija. Nakon panel diskusije prisutni su nastavili druženje i razgovore o temama i pitanjima pokrenutim tokom diskusije na koktelu u dvorištu Rektorata.

Skup je realizovan u sklopu saradnje Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i kompanije "Stanton Chase International" uz podršku kompanije Trizma iz Beograda.

Tag: