Webinar: „Brinem li o sebi i šta ako ne?“ – vebinar o mentalnom zdravlju za studente

Beograd 20.10.2022. - Danas je uspešno održan vebinar za studente na temu mentalnog zdravlja. Gošća Centra za razvoj karijere je bila Marija Meseldžija, psiholog i project manager u kompaniji Rezilient. Marija je okupljenim studentima odgovorila na pitanja šta znači biti mentalno zdrav: da mentalno zdravlje ne podrazumeva biti stalno srećan i nasmejan, već da doživljavamo sve emocije. Na pitanje - šta možemo da uradimo da budemo mentalno zdraviji/a, Marija je istakla da je potrebno da brinemo o svom telu - da redovno spavamo, hranimo se, hidriramo; da ne potiskujemo neprijatne emocije; da se trudimo da imamo socijalnu podršku (prijatelji, porodica); da se bavimo fizičkim aktivnostima; da pronažemo spisao u svom radu i životu; da vežbamo da budemo prisutni u sadašnjem trenutku; da imamo fokus,  a ne da se brinemo da li u ovom času propuštamo nešto bolje. Za kraj su svi prisutni dobili priliku da urade mindfullnes vežbu. Događaj je ocenjen kao izuzetno koristan i verujemo da ćemo biti u prilici da ponovo sarađujemo sa kompanijom Rezilient na još jednom zanimljivom događaju.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovaće u saradnji sa kompanijom Rezilient vebinar o mentalnom zdravlju za studente pod nazivom “Brinem li o sebi i šta ako ne?” u četvrtak, 20. oktobra 2022. u 12 časova. Vebinar će se održati putem zoom aplikacije u trajanju od 60 minuta.

Biti student u ovako izazovnim vremena, nije nimalo lak zadatak. Postizati dobre rezultate, pronaći srodnu dušu, nositi se sa ličnim i globalnim krizama, zaposliti se, posvetiti vreme prijateljima, hobijima, i na kraju dana sebi - teret je na leđima većine mladih ljudi. Hajde da zajedno više pričamo o tome kako se osećamo i šta možemo da uradimo da budemo bolje. Briga o sopstvenom mentalnom zdravlju više nije tabu tema, već nužan korak napred ka što kvalitetnijem i zdravijem životu, i baš zato ćemo razgovarati o:

• Šta znači biti mentalno zdrav?

• Šta ja mogu da uradim da budem mentalno zdraviji/a?

• Kako da znam da li treba da se javim psihologu?

• + mindfulness vežba

Vebinar će održati Marija Meseldžija, psiholog i project manager u kompaniji Rezilient. Posvećena je razvoju i osnaživanju ljudi koji žele da rade na sebi i unapređuju kvalitet svog života. Na svom putu se najviše bavi temom mentalnog zdravlja i blagostanja zaposlenih.

Prijavljivanje prisustva je obavezno i vrši se putem FORMULARA. Rok za prijavljivanje je 19. oktobar u ponoć. Svi prijavljeni dobiće link za prisustvo na dan događaja putem elektronske pošte.