Poseta kompaniji NCR

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizovao je u utorak, 22. novembra 2022. godine posetu kompaniji NCR.

Studente Univerziteta u Beogradu pozdravio je generalni direktor kompanije NCR u Srbiji gospodin Stefan Lazarević i predstavio poslovanje kompanije koja globalno ima oko 38000 zaposlenih, od kojih je 5000 je zaposleno u Beogradu. “ Srbija ima talenta da utiče na globalna biznis kretanja”, poručio je studentima, ali i odgovarao na njihova brojna pitanja koja se tiču ličnog razvoja, donošenja karijernih odluka, postavljanja prioriteta. Prisutni su dobili i preporuku za čitanje namenjenu budućim liderima, ali i saznali koje veštine su poželjne kod mladih lidera.

Studenti su imali priliku da upoznaju NCR lidere ključnih biznis sektora i od njih saznaju više o radu i vrednostima tima koji vode kao i ličnom karijernom putu - Ispred profesionalnih usluga govorio je Borko Kozomora, isrped finansija Valentin Konja i iz tima ugostiteljstva Mila Jovanović. Predstavnici kompanije istakli su neophodnost celoživotnog učenja, spremnost na usavršavanje ali i važnost “ventila” koji će omogućiti da tokom vikenda zaborave na posao i i na taj način obezbede "work-life" balans.

“Kada osetite da ste u zoni komfora- vreme je da načinite nov korak u vašoj karijeri”, “ Ne zaboravite da stvarate i negujete kontakte sa drugima”, “ Učite, učite i još učite” neke su od poruka naših domaćina studentima Univerziteta u Beogradu.

Učesnici u poseti su obišli deo prostorija kompanije, nakon čega su prisustvovali predavanju na temu “ Proces robotske automatizacije” a za kraj druženja upriličena je zakuska kojoj su se pridružile i brojne kolege iz različitih NCR sektora.

"Poseta mi je otvorila nove vidike", "Pratim male korake velikih majstora" , "Znam u kom pravcu želim da se moja karijera razvija" - neke su od poruka koju su studenti podelili sa zaposlenima Centra nakon susreta.

Poseta kompaniji NCR realizovana je u okviru programa "Saznajte iz prve ruke", sa ciljem da se studentima Univerziteta u Beogradu omogući da u direktnom kontaktu sa zaposlenima u najuspešnijim kompanijama iz različitih sektora steknu nova znanja o funkcionisanju savremenog tržišta rada.

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje za studente Univerziteta u Beogradu posetu kompanij NCR u utorak, 22. novembra 2022.godine sa početkom od 12 časova.

Poseta kompaniji NCR realizuje se u okviru programa "Saznajte iz prve ruke", a organizovana je kako bi se studentima Univerziteta u Beogradu omogućilo da u direktnom kontaktu sa zaposlenima u najuspešnijim kompanijama iz različitih sektora steknu nova znanja o funkcionisanju savremenog tržišta rada.

Učesnici u poseti, studenti Univerziteta u Beogradu, imaće priliku da upoznaju rad kompanije koja je lider u transformaciji, povezivanju i upravljanju tehnološkim platformama za banke, prodavnice i restorane. Moći će da kroz razgovor sa zaposlenima čuju više o viziji, vrednostima i saznaju šta je to što izdvaja NCR od drugih poslodavaca.

Takođe, upoznaće NCR lidere ključnih biznis sektora kompanije - Maloprodaje, Ugostiteljstva, Bankarstva i Profesionalnih usluga i od njih saznati više o mogućnostima za razvoj karijere u njihovim timovima, veštinama koje se očekuju od novozaposlenih.  Studenti će tokom troipočasovne posete obići kampus i učestvovati na radionici "Uvod u robotsku automatizaciju", nakon čega će u neformalnom druženju sa zaposlenima saznati više o mogućnostima zaposlenja i prilikama za praksu u kompaniji koja broj preko 5 000 zaposlenih  u našoj zemlji i 38 000 ljudi širom sveta.

Pozivamo studente Univerziteta u Beogradu da se prijave do 16.novembra i uzmu učešće u poseti.

Broj učesnika je ograničen, a prednost će imati studenti završnih godina studija.

Link za prijavu:  http://skr.rs/poseta_NCR

Svi prijavljeni će biti blagovremeno obavešteni o statusu prijave i mestu sastanka.