Održan skup ,,Gde se sreću očekivanja mladih talenata i kompanija”

Дана 23.12.2022. године у свечаној сали Ректората Универзитета у Београду одржан је скуп под називом ,,Где се срећу очекивања младих талената и компанија” у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду и компаније loop на коме су представљени резултати компаративног истраживања у којем је учествовало око 600 студената и 99 компанија. Догађај је окупио бројне представнике пословне и академске заједнице и студенте који су имали прилику да се упознају са кључним бенефитима које млади очекују приликом обављања праксе, као и са очекивањима компанија од младих и особина које очекују од њих да покажу у свом раду. Истог дана, Центар је прославио 16 година постојања и успешног рада.

Присутнима се обратио проф. др Дејан Филиповић, проректор за наставу Универзитета у Београду, Лазар Грујичић, представник loop компаније, као и Дејана Лазић, директорка Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду која се осврнула на истраживања која је Центар спроводио протеклих година.

Истраживање је представила Милена Рајчевић, психолог и координатор програма каријерне едукације у Центру за развој каријере.

Циљ овог истраживања је било мапирање очекивања студентске популације у погледу услова рада, пружање информација младима неопходних за даље планирање и развој каријере, са једне стране, као и пружање повратне информације компанијама о очекивањима и жељама младих у погледу пракси и запошљавања, са друге стране.

Након овог дела, учесници су имали шрилику да постављају питања или да дају свој поглед на одређене резултате.

На крају скупа, учесници су били позвани на коктел где су могли да се упознају и размене своја размишљања о самим резултатима истраживања са својим колегама и студентима.

Video snimak možete pogledati na RCUB Media portalu: http://media.rcub.bg.ac.rs/?p=7981