Panel diskusija: Održive karijere u korporaciji i preduzetništvu

Održive karijere u Srbiji - odgovorni građani 21. veka

Sreda 8. Mart 2023. u 17h

Održive karijere u korporaciji i preduzetništvu

Sve više kompanija zapošljava profesionalce koji rade na realizaciji različitih projekata koji teže ciljevima održivog razvoja. Sve je veći broj novih zanimanja koja podrazumevaju održiv koncept rada i društveno odgovorno ponašanje. U OK panelu istražujemo: Koja su to zanimanja? Koja su to znanja i veštine potrebne da usvojimo tokom studija da bi bili spremni za poslove budućnosti? Šta znači danas biti odgovoran građanin i zašto je to bitno?

U sredu, 8. marta u goste nam dolaze mladi profesionalci koji razvijaju svoje karijere u korporacijama i preduzetništvu kao specijalisti za održivi razvoj i klimatski preduzetnici. Zašto su izabrali baš taj karijerni put, koliko je bilo teško doći do sadašnjih pozicija i koje su pozitivne strane njihovog poziva pričaće nam:

Katarina Kulić  - ekolog

Zaposlena u Ball Corporation na poziciji specijaliste za održivi razvoj, glavne odgovornosti su joj ESG politike i cirkularna ekonomija. Katarina je na doktorskim studijama na Biološkom fakultetu u Beogradu, gde je završila i osnovne i master studije na smeru Ekologija i Zaštita životne sredine. U svojoj karijeri je radila i kao konsultant za UN agencije iz oblasti ekologije, EBRD i u kabinetu Gradonačelnika grada Beograda (2019-2021) na poziciji savetnice za životnu sredinu.

Đorđe Samardžija  - klimatski preduzetnik

Đorđe je ekološki entuzijasta koji promoviše obnovljive izvore energije (solarne), smanjenje emisije gasova staklene bašte i reciklažu.

Završio osnovne i master studije na Saobraćajnom fakultetu na smeru vazdušni saobraćaj i transport i master studije Menadžment kvaliteta na FON-u. Osnivač je i direktor Alpha Sierra Engineering LLC. Radi na uspostavljanju sistema za praćenje, izveštavanje i verifikaciju ugljenika avio kompanija i predreviziju godišnjih izveštaja o emisijama.

Prijavite se i postavite pitanja našim gostima putem linka https://forms.office.com/e/qZaV9d4Dqb

Program “Održive karijere u Srbiji - odgovorni građani 21. veka” Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata je zamišljen kao onlajn serijal panel diskusija sa profesionalcima - alumnijima Univerziteta u Beogradu, koji su svoje karijere razvili na poslovima doprinose ciljevima održivog razvoja.

Ukoliko vas zanima ova tema, prethodne susrete možete pogledati na našem YouTube kanalu  http://skr.rs/OdrziveKarijere