ZUM KAFICA - 45 minuta o važnosti studentske prakse i prilikama za sticanje radnog iskustva

Pozivamo studente Univerziteta u Beogradu da se prijave za novu Zum kaficu u organizaciji Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata koja će se realizovati u četvrtak 4. maja u 15 časova.

U gostima 51. Zum kafice „45 minuta o važnosti studentske prakse i prilikama za sticanje radnog iskustva“ 4. maja u 15.00 h biće ovaj put - domaćini, Katarina Manojlović Nikolić i Milena Rajčević iz CzRK tima.

Katarina je deo Centra već duže od deceniju. Radi sa poslodavcima na organizovanju programa prakse i prava je osoba koju možete pitati više prilikama za sticanje radnog iskustva kao i o  programu BG PRAKSA koji zajednički već 12 godina organizuju Univerzitet u Beogradu i Grad Beograd.

Milena je psihološkinja i koordinatorka karijerne edukacije u Centru. Na savetodavnim sesijama, predavanjima i radionicama podstiče studente da spoznaju svoje kompetencije, razviju samopouzdanje i proaktivan stav, pomaže im u donošenju karijernih odluka, razvoju različitih veština, izgrađivanju profesionalnog identiteta i pripremi za tržište rada. Takođe, na obukama za mentore pomaže mentorima da unaprede svoje metode komunikacije, motivisanja i podučavanja praktikanata.

Naše sagovornice pričaće o svom ličnom iskustvu kako su  nakon prakse dobile priliku za zaposlenje, o iskustvu u mentorisanju praktikantima, približiti studentima prilike za praksu, aktuelne konkurse.  Takođe ovom Zum kaficom ponudićemo i odgovore na pitanja kako se uspešno prijaviti za praksu, kako se snaći, na koji način tražiti povratnu informaciju i kako se uklopiti u tim.

Studenti prijavite se  https://forms.office.com/e/YN9pKp8qJx i ne zaboravite da postavite pitanje našim gošćama.

Zum kafica je onlajn forma karijernog informisanja i savetovanja u formi razgovora sa gostima koji su afirmisani u određenoj karijernoj oblasti ili se bave temama koje su relevantne za karijerni razvoj studenata.  Ideja je da ceo razgovor bude baziran na studentskim očekivanjima, pitanjima koje postave u formularu za prijavu i u skladu sa najavom.

Univerzitet u Beogradu je 2021.  godine dobio Prvu nagradu na Euroguidance nacionalnom takmičenju dobrih praksi u oblasti karijernog vođenja i savetovanja.