Uspešno realizovan trodnevni edukativni program „HR praktikum za studente“

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovao je u saradnji sa konsultantskom kućom Advance International trodnevni edukativni program „HR praktikum za studente“ u periodu od 26. do 28. juna 2023. godine.

Polaznici su dobili priliku da upoznaju osnovne procese i izazove različitih oblasti upravljanja ljudskim resursima: HR administracije, regrutacije i akvizicije talenata, kompenzacija i beneficija, HR analitike i izveštavanja, brendiranja poslodavca/iskustva zaposlenih, prepoznavanja i motivisanja zaposlenih.

Prvog dana programa polaznicima su predstavljene sve oblasti, kao i veštine koje su ključne za ekspertizu u njima, a tokom druga dva dana polaznici su rešavali studije slučaja iz svake oblasti u grupama. Na svako od kreativnih rešenja, polaznici su dobili povratnu informaciju profesionalaca, koji su se potrudili i da odgovore na sva dodatna pitanja i nedoumice.

Program je protekao vrlo dinamično, interaktivno, uz preispitivanje i kritičko promišljanje učesnika o različitim temama. Polaznici su ispoljili veliku radoznalost i interesovanje za temu, a s obzirom na to da studiraju na različitim fakultetima (Fakultet organizacionih nauka, Ekonomski, Filozofski, Filološki, Pravni...), teme su sagledane iz različitih perspektiva i multidisciplinarni timovi bili su vrlo produktivni u rešavanju različitih izazova.

U edukaciji polaznika učestvovali su: Marina Petruševski i Dušan Jovanović iz Advance International, Ivana Idei Todorić, Marija Stanković, Milica Mladenović i Aleksandra Nešković iz Nelt grupe, Sanja Kostić, Danilo Grbović i Tamara Kovačević iz Delhaize Srbija, i Mijat Barjaktarević iz OTP banke Srbija.

Na kraju programa polaznicima su uručeni sertifikati, a predstavnicima kompanija zahvalnice za učešće u programu.

Sjajnu atmosferu i kvalitet programa najbolje opisuju komentari polaznika:

Svaka čast na inicijativi za organizovanjem ovog praktikuma, najviše su mi se dopala iskustva zaposlenih iz kompanija, kao i jasno predstavljanje celokupnog HR sektora.

Dopala mi se interaktivna diskusija, angažovanje polaznika, organizovanost, praktična znanja, motivisani i entuzijastični predavači.

Odlična je spremnost predavača i organizatora kao i njihova želja da saslušaju i pomognu svima, uvažavanje polaznika i njihovih ideja i konstruktivni fidbek.

Realno iskustvo zaposlenih smo mogli da razumemo jer su nam prvog dana pojašnjene oblasti.

Studije slučaja – odličan način da se stečeno znanje kroz predavanja primeni.

Upoznala sam se sa time šta HR tačno podrazumeva, imam mnogo jasniju sliku o mogućnostima koje mi se pružaju. Nakon ove obuke znam na koja vrata mogu da pokucam, I to bez straha da nisam dovoljno kompetentna. Dopalo mi se I to što je program prilagođen i apsolutnim početnicima.

Najviše mi se dopala detaljnost i kompleksnost treninga. Kroz tri dana treninga stekla sam ogromno znanje od kompetentnih ljudi. Ceo program je odlično osmišljen, svako predavanje koncizno I jasno I nosim prelepe utiske.

Organizaciju i realizaciju programa podržali su Nelt grupa, Delhaize Srbija i OTP banka Srbija.

Tag: