Jedanaesta generacija polaznika programa „BG praksa“ svečano dočekana na „Orijentacionom danu za praktikante“ na Univerzitetu u Beogradu

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu realizovao je „Orijentacioni dan“ za polaznike jedanaestog ciklusa programa „BG praksa“ u petak, 24. juna 2022. godine u svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu.

Na ovom događaju, polaznicima je predstavljena dinamika programa, upućeni su u svoja prava i obaveze tokom prakse, kao i u važne datume u narednom periodu (pisanje izveštaja, isplata, evaluacija prakse, dodela potvrda...). Zatim, kroz interakciju u malim grupama, prisutni su diskutovali o korisnim navikama u poslovnom kontekstu koje doprinose efikasnoj organizaciji, komunikaciji, profesionalnom ponašanju i uklapanju u kolektiv. Posebno je skrenuta pažnja na najčešće greške mladih koje se javljaju pri prvom kontaktu sa poslovnim okruženjem, te su polaznici usmereni na to kako da ih izbegnu i maksimizuju dobit iz predstojećeg iskustva. Studenti koji će realizovati praksu u okviru Gradske uprave i ustanova kulture grada Beograda potpisali su ugovor o studentskoj praksi na samom događaju, dok će studenti koji će praksu realizovati u gradskoj opštini Savski venac i gradskim preduzećima grada Beograda ugovore potpisati u narednim danima.

Praksa počinje 1.jula 2022. i trajaće 3 meseca. Centar za razvoj karijere biće na raspolaganju polaznicima tokom prakse u cilju podrške, informisanja, rešavanja potencijalnih problema i nedoumica, uspešnog pohađanja i završetka programa, kao i u cilju pomoći u planiranju narednih koraka na tržištu rada.

Program “BG praksa” realizuje se od 2010. godine zahvaljujući uspešnoj saradnji Univerziteta u Beogradu i Grada Beograda. Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu osmislio je program sa primarnim ciljem da što veći broj studenata i diplomiranih studenata Univerziteta u Beogradu stekne praktična znanja, veštine i relevantno radno iskustvo tokom studija.

Orijentacioni dan BG PRAKSA 2023