Istraživanje “Gen Z se pita” – šta mladi očekuju od poslodavaca?

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu poziva studente i diplomirane studente da popune kratak upitnik i doprinesu saznanjima o karijernim težnjama i ciljevima “generacije z”, u cilju prilagođavanja tržišta rada novoj generaciji.

Za popunjavanje upitnika potrebno je izdvojiti 5-10 minuta. Istraživanje je anonimno i podaci će se posmatrati grupno i koristiti isključivo u istraživačke svrhe.

Upitnik se nalazi na linku: https://www.surveymonkey.com/r/NNBZ23Y

Ovo istraživanje partnerski realizuju Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i Beogradska kancelarija kompanije Stanton Chase International.

Cilj istraživanja je bolje upoznavanje karijernih težnji, preferencija, planova i ciljeva mladih visokoobrazovanih ljudi u Srbiji, kao i njihovih očekivanja od poslodavaca. Istraživanje će tokom 2024. godine biti realizovano i prezentovano menadžmentu ljudskih resursa u kompanijama koje uspešno posluju u Srbiji.

Očekujemo da ovo istraživanje pomogne i mladim visokoobrazovanim ljudima, a i poslodavcima – mladima da se njihov “glas” čuje i u skladu sa tim oblikuje tržište rada, a poslodavcima da upoznaju očekivanja i motivaciju sadašnjih i budućih mladih kandidata.