Realizovana radionica o samopouzdanju u okviru kursa Veštine upravljanja karijerom

РЕАЛИЗОВАНА РАДИОНИЦА О САМОПОУЗДАЊУ У ОКВИРУ КУРСА „ВЕШТИНЕ УПРАВЉАЊА КАРИЈЕРОМ“

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду реализовао је радионицу о самопоуздању за полазнике курса „Вештине управљања каријером“ у четвртак, 28.марта 2024. у згради Ректората Универзитета у Београду.

Током два сата радионице, полазници су имали прилике да ураде вежбу освешћивања различитих делова своје личности, истраже поруке које су добили у детињству од значајних других, а које су извршиле снажан утицај на оно што су сада, да формулишу приоритете на којима желе да раде у наредном периоду када је у питању развој самопоуздања и добију савете од психолога Центра.

Курс „Вештине управљања каријером“ почео је 19. фебруара а завршница је планирана за 24. април. Током 2 месеца курса полазници истражују своја интересовања, знања, вештине и способности, повезују их са захтевима савременог тржишта рада, постављају циљеве, креирају каријерни план, уче о методама тражења посла, писању радне биографије, представљању на разговору за посао, заузимају проактиван став и преузимају активну улогу у управљању својом каријером.

Курс је факултативан и намењен студентима завршних година основних, мастер и докторских студија Универзитета у Београду. Реализује се онлајн на „moodle“ платформи Универзитета, уз повремене уживо сусрете.

Курс су осмислиле и воде саветнице Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду.

Успешно похађање курса полазницима доноси уверење о похађању, додатне ЕСПБ бодове, као и упис ове ваннаставне активности у додатак дипломи.