Predavanja na Mašinskom fakultetu - Biografija i motivaciono pismo i Intervju za posao @ "CareerInfo"

Београд, 4. децембар 2013 – Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, у оквиру догађаја Career Info, одржао је предавања и радионице на тему “CV и мотивационо писмо” и “Интервју за посао”. Career Info је догађај организован од стране Савеза студената Машинског факултета у сарадњи са Машинским факултетом Универзитета у Београду, а замишљен је са циљем подизања свести студената Машинског факултета о могућностима за стручно усавршавање и запослење.

У току првог предавања “CV и мотивационо писмо” које је одржала Катарина Манојловић Николић студентима су представљене главне смернице за писање квалитетне и ефектне радне биографије, као и начини за превазилажење неких честих грешака које се праве приликом писања исте. Студенти су, између осталог, чули како треба да приступе писању мотивационог писма како би оно било јасно и фокусирано на тему и повод саме пријаве. Савети и смернице коју су студенти имали прилике да сазнају имале су за циљ да им у будућности помогну у тражењу и успешном аплицирању за жељене радне позиције. У оквиру интерактивног предавања - “Интервју за посао”, Марија Јовановић представила је студентима како треба приступити припреми самог разговора са послодавцем оног момента када је студент прошао претходне кругове селекције и стигао до интервјуа. Студенти су упућени у то која су најчешће постављана питања и шта послодавац очекује да сазна од кандидата постављајући их. Више од свега, студентима је скренута пажња на неке поступке и моделе понашања који им могу помоћи да се покажу у најбољем светлу како би њихови квалитети дошли до изражаја и оставили жељени утисак на послодавца.

Поред Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, презентацију је одржао и представник компаније „BOSCH“ који је студентима предочио актуелне и досптупне програме праксе и стипендирања ове компаније.

У сајамском делу програма у холу факултета, поред једног броја компанија које су се представиле студентима и понудиле прилике за праксу или посао, Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду вршио је упис студената на инфо листу Центра и информисао посеотиоце о актуелним позивима и конкурсима за студенте и дипломце Машинског факултета оглашене преко сајта Центра.