Poseta kompaniji "Microsoft Development centar Srbija"

Београд, 13. децембар 2013. године - Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду у сарадњи са “Microsoft Development Centar Serbia” (MDCS) организовали су посету компанији за учеснике програма „Каријерно ћаскање“ које је одржано у новембру месецу.

Посета представља својеврсни епилог доgaђаја „Каријерно ћаскање“. Током двосатног дружења, студенти и дипломци Електротехничког, Математичког и Факултета организационих наука (смер ИСИТ) имали су прилику да поразговарају са запосленима у МDCS-у, обиђу радне просторије, да доживе атмосферу која влада у МDCS-у  као и да чују презентацију компаније са главним акцентом на то који се све пројекти ове компаније реализују у Србији и како је организован овај центар.

Студенти, учесници овог програма, су били изузетно задовољни овом посетом, као посебно корисно истакли су непосредан контакт са запосленима, могућност да виде како то Мајкрософт изгледа изунутра, као и могућност да добију одговоре на сва питања везана за процес пријављивања за програм праксе у МDCS-у.

На питање шта им је током посете било најкорисније, један од учесника – студент Математичког факултета истакао је: „Добро је то што смо информације добили од компетентних саговорника – запослених у МDCS-у. Сазнао сам доста детаља везаних за програм праксе и сигурно ћу конкурисати“.

Jedinstveni petak 13.ti! Za studente i diplomce koji su učestvovali u Karijernom Ćaskanju sa zaposlenima u kompaniji Microsoft Development Centar Srbija, Centar za razvoj karijere omogućio je još jednu priliku da se bliže upoznaju sa ovom kompanijom i mogućnostima za razvoj karijere.

Pogledajte foto galeriju ovde.