Serija treninga "Kadar da budem kadar" 16-20.decembar 2013.

Београд, 23. децембар 2013. gодине - Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду у сарадњи са Америчком привредном комором по седми пут је организовао семинар “Кадар да будем кадар” од 16. до 20. децембра 2013. године.

Кроз програм је до сада прошло више од 180 студената и дипломаца Универзитета у Београду а већ седму годну за редом се традиционално одржава на Машинском факултету. Програм је осмишљен са намером да студенте и дипломце Универзитета у Београду упозна са вештинама и знањима које треба да поседују за ефикасан рад у савременом пословном свету али и да им помогне да кроз радионице и вежбе та знања и вештине даље развију.

Овај пут, предавачи из водeћих компанија Америчке привредне коморе - MK Group, Erste Bank, McCann Group, KPMG, Ernst&Young, JT International a.d. Senta  и OD&M Consulting – припремили су радионице на теме развоја каријере, комуникационих вештина, лидерства, решавања проблема, управљања временом, тимског рада и управљања стресом.

Одржан седми семинар “Кадар да будем кадар” на Машинском факултету

Кроз занимљиве и интерактивне радионице  студенти и дипломци Универзитета у Београду су имали прилику да науче како да себе и своје идеје што ефикасније представе, сазнали су колико имају лидерског потенцијала и шта уопште значи бити лидер, а упознали су се и са методама успешног управљања временом и принципима које треба да следе када одређују приоритете. Кроз  бројне вежбе и примере тестирали су своје вештине рада у тиму, проверили су која тимска улога им највише одговара, а сазнали су и формулу успеха за вођење тима коју ће моћи успешно да примене у свом будућем раду.

На крају, тридесет изабраних студената је добило сертификате о похађању семинара, а како су сами истакли семинар ће им помоћи да остваре бољу сарадњу са људима на послу, да се лакше изборе са стресом који доноси радно окружење као и да на прави начин делегирају задатке. Вештине које су стекли а које су често занемарене у оквирима традиционалног система образовања на нашим факултетима помоћи ће им, како наводе, да даље развију своје лидерске способности, као и  да ефикасније и боље обављају задатке који су пред њима.

Програм "Кадар да будем кадар" представља серију тренинга које, као гостујући предавачи Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, воде стручњаци из области људских ресурса из водећих компанија чланица Америчке привредне коморе у Србији, а с циљем унапређења вештина младих дипломаца и студената који желе да побољшају своје шансе на тржишту рада.